Vlna veder opět kulminuje, rozhodně bychom neměli podceňovat pitný režim. Přinášíme tipy, jak se z vedra nezbláznit a zůstat celý den – alespoň vnitřně – svěží.

1. Mějte vodu nebo jiný nápoj vždy u sebe


Zní to sice primitivně, ale jde o naprostý základ pro náš pitný režim. Člověk je totiž od přírody tvor líný a zvednout se a dojít si pro pití, byť jen pár kroků, mu často působí nečekané potíže. Hned jak dopijete, připravte si pití nové. Když budete mít tekutiny při ruce, doplňovat je budete vlastně automaticky.

http://gty.im/511529734

2. Osvěžení ano, ale pozor na teplotu


Studená limonáda, pokud možno ještě s ledem? V horkých dnech bychom to neměli přehánět. „Pokud tělo přijme skutečně ledový nápoj, vede to naopak k tomu, že se organismus snaží tento teplotní šok vyrovnat a vynakládá velké množství energie a tepla,” říká MUDr. Karel Němec z Nemocnice Na Bulovce.

3. Sáhněte po nealko pivech nebo ovocných pivních mixech


Pokud se třeba během výletu nemůžete dočkat nejbližšího stánku s občerstvením, zkuste si do batohu přibalit některý z pivních mixů. Mají menší nebo dokonce žádný obsah alkoholu a nehrozí tak, že se vám na ostrém slunci začne poněkud rozostřovat zrak. Nealko verzí se nemusí bát ani cyklisté či řidiči, navíc mají řadu originálních příchutí, třeba Bezový květ a Lemongrass nebo Nealko Citron od značky Cool.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:03