Pokud hledáte způsob, jak si zvýšit sebevědomí, jak dostat přidáno nebo jak vyhrávat spory, prozradíme vám, jak na to.

Může vám připadat směšné říkat každé ráno svému obrazu v zrcadle hezké a milé věci, ovšem faktem je, že to funguje. Neustálým připomínáním vlastních kladů si vzpružíte sebevědomí ve chvílích, kdy to budete opravdu potřebovat – třeba až půjdete žádat o zvýšení platu nebo na jednání, v němž budete chtít uspět.


Každému občas přijde vhod zvednout si trochu sebevědomí. Pokud se ale opakovaně dostáváte do situací, v nichž se nedokážete prosadit nebo kde někdo druhý prosazuje své zájmy na váš úkor, možná potřebujete víc než jen lehkou vzpruhu. A právě v takové chvíli vám  může pomoci metoda zvaná afirmace.1. Jak to funguje?


Afirmace je s jistotou pronesené vyjádření toho, co považujeme za pravdu. Naším úkolem je pak přesvědčit svůj mozek, aby tomuto tvrzení uvěřil. To je celkem jednoduché, mozku to totiž někdy tak docela nemyslí a uniká mu rozdíl mezi fantazií a realitou. Právě díky téhle jeho vlastnosti si můžeme například poplakat u filmu: i když film není skutečnost, naše city skutečné jsou.Říkejte sama sobě:


? Být v domácnosti JE práce.

? Je úplně v pořádku říkat „ne“.

? To, že jsem zticha, ještě ­neznamená, že nemám co říct.

? Sama nejlíp vím, co potřebuju.

? Miluju ho, ale nejsem ­zodpovědná za jeho štěstí.

? To, že jsem tady, je dar, ne ­samozřejmost.


  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:28