Kréta, Santorini a Zakynthos už vám jistě nejsou cizí. Slunné Řecko má ale daleko více ostrovů, které nabízejí víc než jen přeplněné pláže či modrobílé kostelíky.

Paxos

Malý ostrůvek asi 15 kilometrů jižně od Korfu neoplývá nepřebernou nabídkou sportů nebo turistických taveren, o to bohatší má ale přírodní krásy, mezi které patří určitě místní olivové háje a laguny. Za návštěvu stojí také dvě známé jeskyně. První z nich je zasvěcená bohu moří Poseidonovi, druhá jeho milence Antitrite. Ostrov je rájem milionářů, jezdí na něj do svých víkendových sídel odpočívat bohatí Athéňané, takže taverny a kavárničky si navýšily svoje ceny. Až tedy připlujete do ospalého přístavu, projděte se úzkými uličkami do katedrály, muzea, kláštera nebo galerie. ‚Stopněte‘ si vodní taxi a pátrejte podél skalnatých a oblázkových pláží po té ‚své‘. Připlout tam můžete i na zapůjčeném katamaránu.


Milos

Ostrov Milos má kouzelnou atmosféru plnou barev! V mnohém vám připomene  sopečný ostrov Santorini s horkými vyvěrajícími prameny. Krásy měsíční krajiny vyvedené v červených, hnědých a bílých barvách si prohlédněte nejlépe při projížďce na kole. Dojeďte až na jednu ze sedmdesáti barevných pláží, kde budete prakticky sami. Navštívit tam můžete také antické divadlo, katakomby a větrné mlýny. V rybářské vesničce si pak při západu slunce dopřejte výtečnou čerstvou rybu.


Gavdos

Turisty neobjevený ostrov Gavdos voní po jalovci, divokých květech a mateřídoušce. Jejich vůni si zde užívá pouze čtyřicet stálých obyvatel, hotel tu proto nehledejte. Pokoj se dá pronajmout u domorodců (na www.gavdosonline.com) a možnost se nabízí také pro stanování. O to více si tu však vychutnáte dvě nejlepší pláže Potamos a Agios Ioannis. Ostrov je odstřižen od okolí, což má svoje půvaby, ale také nevýhody. Fouká-li nepříznivý vítr, nejezdí na něj trajekt ani z Kréty. 


  8:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:28