Chcete rychle zhubnout a ztratit tuk, který jste přejídáním mezi svátky rychle nabrala? Pak doma oprašte svoje staré švihadlo!

Nestojí skoro nic, zabere i málo času a přitom je tak účinné. Už čtvrt hodinky skákání dokáže to, co hodina cvičení v posilovně nebo půl hodiny běhu. Perfektně pálí kalorie, spaluje tuk a také posiluje celé tělo. Zapojují si do něho totiž téměř všechny svaly - takže pak můžete cítit nejenom nohy, ale také ruce a břišní svalstvo. Výborně se při něm buduje fyzička, rýsuje postavu a také posiluje srdce.

Jak na to?


Ke správnému skákání je důležitá délka švihadla. Tu poznáte tak, že si stoupnete do jeho středu a konce by měly dosahovat do výšky vašeho podpaží. Je jedno, z jakého bude materiálu - jestli obyčejné dřevěné z přírodního provazu nebo moderní, které i samo přeskoky počítá. Aby vám skákání neuškodilo, jsou důležité odpružené sportovní boty a také je vhodné skákat na měkčím povrchu - tedy na trávě nebo na koberci. Když skáčete, zkuste to dělat jemně a pružně, abyste příliš nedávala zabrat svým kloubům.

Začínejte postupně


Chybou začátečníků je to přepálit hned na začátku - jak s rychlostí, tak s dobou skákání. Když to přeženete, budete zničení a přestane vás to brzy bavit. Začínejte proto postupně - třeba od tří minut a postupně dobu skákání prodlužujte. Nejlépe se budou pálit kalorie, když budete cvičit ráno nalačno. Pak si protáhněte svaly strečinkem, napijte se a najezte se. Jinak budete unavená a budete cítit bolavé svaly.

Berte skákání jako zábavu


Ze skákání si můžete udělat výzvu - dát si nějaký cíl a ten zkoušet splnit. Nebo se domluvte s rodinou či kamarády a zkuste se motivovat navzájem, do výzvy můžete zapojit také vaše děti. Budete všichni zdravější, spokojenější a budete i společně trávit více času.