Giving Tuesday neboli světový svátek dárcovství se oslavuje vždy v úterý následujícím po nákupním šílenství na Black Friday. Jak se můžete zapojit?

Den dobrovolnictví a dárcovství má za cíl být opakem k nákupním horečkám, materialismu a hromadění. Letos připadá na úterý 27. listopadu. Oč jde a jak se můžete zapojit?

Naprosto jednoduše: na stránkách www.giving-tuesday.cz si vyberte a podpořte dárcovskou výzvu, která vám nejlépe sedí. Můžete například darovat v krabici od bot hračky dětem v dětských domovech, věnovat teplé oblečení a boty potřebným nebo můžete přispět jakémukoli projektu finančně, je to jen na vás. Darovat můžete i své odborné znalosti, každá pomoc se počítá.Nápad slavit svátek Giving Tuesday vznikl ve Spojených státech v roce 2012, od té doby se do něj zapojuje víc než 150 zemí světa. Česko se účastní letos potřetí. „Giving Tuesday je opak honu za slevou a konzumem, nutí člověka se na chvíli zamyslet a vrátit společnosti něco zpět,“ říká Lucie Mádlová, ředitelka a zakladatelka Asociace společenské odpovědnosti, která je národním ambasadorem projektu.

Že jde o mimořádně oblíbenou a úspěšnou akci, dokládají čísla  loňského roku:
v Česku se do Giving Tuesday zaregistrovalo přes 170 výzev a prostřednictvím portálu Darujme.cz putovalo na konkrétní projekty 7 384 455 Kč.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 13:54