Český rozhlas Dvojka připravil pro posluchače nový seriál s odborníkem na zdravou výživu Petrem Havlíčkem. Mohou se tak těšit na rady týkající se zdravého životního stylu nebo se dozví, jak se správně stravovat a co ve svém jídelníčku vynechat. Seriál naladí posluchači každý týden ve čtvrtek po 8.15 hod. v rámci pořadu Dobré ráno s Dvojkou.

V prvních dílech se autoři zaměří na správnou snídani. Objasní pravdu o chlebu a také vyvrátí některé nepravdivé informace o mléce. Mluvit se bude také o tom, jak si správný stravovací režim udržet o víkendu, což je období týdne ke kterému se často váží různé „gastronomické nešvary“.

Petra Havlíčka jsme oslovili proto, že chceme bourat mýty o dietních chybách,“ říká vedoucí programu Dvojky Kateřina Dvořáková a moderátor Dobrého rána s Dvojkou Jan Kovařík doplňuje: „Zkusíme si každý týden povídat o tom, jak o sebe pečovat, čím si prospět a přitom neztratit radost ze života.“

Petr Havlíček patří k předním odborníkům v oblasti zdravé výživy, radí lidem jak se správně stravovat a dohlíží na správnou životosprávu řady sportovců. Teď přijal novou výzvu a své názory a postoje k jídlu představí i posluchačům Českého rozhlasu Dvojka v pravidelném čtvrtečním seriálu: „Člověk by se měl zamyslet nad tím, kolik radosti v životě má a nevytvářet si změnami další peklo a svoje emoce a prožitky ztrácet.“

Rubriku „Správná porce Petra Havlíčka“ vysílá Dvojka v Dobrém ránu s Dvojkou každý čtvrtek krátce po čtvrt na devět ráno.

Více informací o programu Českého rozhlasu Dvojka na webu dvojka.rozhlas.cz.

  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 16:55