Přes 200 miliónů diváků z celého světa každoročně sleduje Eurovision Song Contest. Letos se soutěž uskuteční v ukrajinském Kyjevě a Českou republiku zde bude reprezentovat zpěvačka Martina Bárta s písní My Turn.

Píseň My Turn od britského autora Kylera Niko byla vybrána z více než tří stovek skladeb z celého světa, které obdržela odborná porota české účasti na ESC. V té zasedali Martin Kumžák, Jiří Škorpík, Michal Dvořák, Michal Pavlíček a Ota Balage.Skladby se ujala zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu Martina Bárta.


Soutěžní píseň My Turn si můžete poslechnout ZDE:„Písni My Turn věřím, nebyla bych schopná vystoupit před tak obrovským publikem se skladbou, s níž bych se nemohla plně ztotožnit,“ říká Martina Bárta a dodává: „Jsem hrdá, že s ní mohu reprezentovat Českou republiku. Udělám vše, abych nezklamala.


Martina Bárta se divákům představí v živém přenosu ESC 9. května během prvního semifinálového večera na obrazovkách ČT2. Druhé semifinále uvede ČT2 11. května a finálový večer budou moci diváci sledovat 13. května na ČT1.


  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:26