Vitaminovou bombu ocení nejen vaše chuťové buňky, ale i imunitní systém!

Jíst pravidelně ovoce a zeleninu zvládá jen málo z nás. Naštěstí je tu snadná cesta, jak tělu dodat důležité vitaminy, minerály a vlákninu - je to SMOOTHIE.

Co byste měli vědět o smoothie?


? „Díky obsahu vlákniny je sytější než čisté šťávy. Vláknina nejen rozpohybuje trávení, ale budete se cítit i déle sytí,“ vysvětluje Eva Nepokojová ze vzdělávacího programu Zdravá 5.

? Je zdrojem energie, vitaminů, minerálů a dalších hodnotných látek.

? Podporuje imunitní systém, může tedy být prevencí chřipky.

? Podporuje trávení, pročišťuje trávicí trakt, upravuje metabolismus.

? Doporučené množství záleží na mnoha faktorech. Aktivní sportovci velký a rychlý přísun energie v podobě tohoto drinku spotřebují snadno. Ostatní by měli smoothie, hlavně to ovocné, pít v menším množství, raději v dopoledních hodinách nebo jako náhradu sladkostí. Zeleninové smoothie je možné zařadit jako část večeře.

NÁŠ TIP: Smoothie připravujte jen pro okamžitou spotřebu. Nikdy ne hodiny předem. Čerstvá zelenina a ovoce začnou ve chvíli, kdy je rozmixujete, okamžitě ztrácet cenné látky, kvůli kterým je konzumujeme.

Udělejte si smoothie den


Snídaně plná energie - Na přípravu vyvážené snídaně budete potřebovat:

1 hrst jahod
1 středně velký banán
1/2 hrnku ovesných vloček
250 ml mléka
1 čajovou lžičku meduExotická svačina - Co vyzkoušet ke svačině osvěžující exotické chutě plné vitamínů? Na tekutou svačinu budete potřebovat:

1 zralého manga
1 hrst malin
1 čajovou lžičku čerstvě nastrouhaného zázvoru
150 ml pomerančové šťávyLehká večeře - Nechce se vám po náročném pracovním dni trávit další čas v kuchyni? Na lehkou verzi večeře budete potřebovat:

1 zralého avokáda
1 hrst mladého špenátu
400 g ananasu nakrájeného na kousky
240 ml vodyNestíháte si smoothie připravit doma? Vyzkoušejte smoothie z prémiové řady Nature´s Promise. Jsou vyráběny z čerstvého ovoce lisováním za studena, ovoce si tak zachová mnohem více vitaminů a minerálů. Navíc neobsahují konzervanty ani jiné přidané látky.

  14:07,  aktualizováno  26. března 2019 11:46