Sedmý díl proslulé detektivní řady o komisaři Wallanderovi švédského spisovatele Henninga Mankella vychází jako audiokniha v podání Jiřího Vyorálka.

„Mankell, Wallander a Vyorálek, to jsou jména, která patří k vydavatelství OneHotBook již od jeho počátku. Je to jedna z prvních sérií, které jsme před pěti lety zkusili v audioknižní podobě načrtnout vlastní tvář a vdechnout život, i když vyhlídky na sedmé pokračování se tenkrát zdály nesmírně vzdálené a značně nejisté. Dnes se nebojím prohlásit, že si sympatické, vlastním tempem pulsující krmi-romány vydobyly mezi posluchači kultovní status a dle ohlasů je celá série navíc rok od roku populárnější. Za to jsem rád, protože 'wallanderovky’ mají svoji nezaměnitelnou zvukovou formu, na které po celou dobu spolupracuje stejný tým tvůrců a která zdařile reflektuje Wallanderovu oprýskanou, ale stále zaťatou plavbu životem. Tentokrát navíc komisař přijde o kolegu, po jehož boku pracoval dlouhá léta a uvědomí si, kolik toho o svých každodenních souputnících vlastně nevíme,“ uvedl Martin Pilař, ředitel vydavatelství OneHotBook.„Je to pro mě už sedmý Wallander, tím pádem je pro mě starý známý, dá se to považovat za takové důvěrné a v podstatě už rodinné setkání. Dostal se mi docela pod kůži. Prožívám s ním nové životní fáze a jde to úplně přirozeně, jako lidský vývoj,“ líčí Jiří Vyorálek, který je hlasem celé série.

Audiokniha O krok pozadu vychází jako mp3 ke stažení prostřednictvím digitálních distribucí za 329 Kč i jako 2CD mp3 za 369 Kč.

  15:54,  aktualizováno  26. března 2019 9:51