Zrní mají před sebou velkolepý křest nového alba Jiskřící. Celý koncert bude rozdělen do dvou částí. V první polovině kapelu doprovodí Filharmonie Hradec Králové a druhá část bude více věnovaná aktuální desce.

Na koncertě zazní ?i nejoblíbenější skladby ze starších alb. Zrní ještě nikdy nehráli v Praze v doprovodu symfonického orchestru! Jedná se tedy o jedinečnou šanci ?pro pražské fanoušky vychutnat si kouzelný hudební zážitek. O návrh scény ?se postará hudebník a vizuální umělec Milan Cais.


Ve druhé polovině koncertu se ke kapele na pár písní připojí taneční skupina Dekkadancers vedená prvním sólistou baletu Národního divadla Ondřejem Vinklátem, Štěpánem Pecharem a Markem Svobodníkem.
Celý večer otevře elektronický experimentátor Jonatán Pastirčák aka Pjoni (SK), který ?se postaral o elektronický feeling alba Jiskřící. Ve Foru Karlín odehraje vlastní koncertní set, ?ve kterém originálně kombinuje zvuk elektronicky modulovaného Violoncella s postindustriálními beaty.
Kapela Zrní je známá také spoluprací s nejlepšími tuzemskými symfonickými tělesy.? Ať už to byla Janáčkova filharmonie Ostrava, se kterou okouzlili návštěvníky festivalu ?Colours of Ostrava či Festivalu Pohoda na Slovensku nebo například letošní květnový koncert v domácím Kladně, kde Zrní vystoupili se Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy – FOK.
Pro pražský koncert Zrní zvolili Filharmonii Hradec Králové, se kterou již dvakrát úspěšně vystupovali a vždy si spolupráci obě tělesa pochvalovala. Koncert bude dirigovat Stanislav Vavřínek (se Zrní již potřetí), aranží se ujal Stano Palůch (Slovenský geniální multiinstrumentalista a hudebník).

Vstupenky můžete koupit ZDE.

  9:49,  aktualizováno  25. března 2019 16:49