Největší ostrov ve Středozemním moři se nachází přímo u špičky italské boty. Jeho největší pozoruhodností je pochopitelně 3350 metrů vysoká činná sopka Etna, ale i fakt, že jeho břehy omývají tři různá moře. Co dalšího byste při návštěvě Sicílie neměli minout?

Ostrov ve tvaru trojúhelníku omývá ze severu Tyrhénského moře, z jihu moře Středozemní a na východě se můžete koupat v Jónském moři. Od italské pevniny dělí Sicílii pouze Mesinská úžina. Příjemné středomořské klima se odráží v průběhu hlavní sezóny, která zde běží od začátku května až do konce října,“ říká Václav Nekvapil, tiskový mluvčí CK Blue Style. Při dovolené na Sicílii by ale vyla škoda prožít veškerý čas na pláži, byť je tu koupání úžasné. Kam se vypravit na výlet?

Je libo dobýt Etnu?


http://gty.im/637558970

Prvním cílem každého turisty, který dorazí na ostrov Sicílie, je sopka Etna. Její vrchol se nachází 3350 metrů nad mořem a jde o nejvyšší činnou sopku v Evropě. Na její prohlídku můžete zvolit několik variant. Nejjednodušší je pěší výlet, který vede stoupáním po vrstevnici až k samotnému vrcholku. Pohodlnější, avšak dražší variantou je půjčení čtyřkolky či džípu nebo jízda expedičním minibusem, který vás nahoru vyveze i s průvodcem.

Na Etnu je nádherný pohled i zpovzdálí, odkud vynikne její mohutnost. Krásný pohled je například z městečka Taormina v messinské oblasti.

Trojice výjimečných měst: Syrakusy, Agrigento a Palermo
„Samostatnou kapitolou nejen pro milovníky historie jsou výjimečná sicilská města, především Syrakusy, Agrigento a Palermo. Posledně jmenované je zároveň hlavním městem a má prostupuje ho příjemný kosmopolitní duch. Jeho historické centrum je navíc nesmírně fotogenické,“ říká Václav Nekvapil, mluvčí CK Blue Style. Totéž se dá říct o Agrigentu a Údolí chrámů, kde můžete obdivovat četnými antickými vykopávkami. Za zhlédnutí stojí zdejší mimořádně zachovalý Chrám svornosti neboli Tempio della Concordia. Kromě něj jsou zde k vidění pozůstatky dalších šesti dórských chrámů vystavěných na skalním hřbetu u pobřeží. Návštěvu památek můžete spojit s osvěžením na nedalekých krásných písčitých plážích.

Samostatnou kapitolou nejen pro milovníky historie jsou Syrakusy. Rodiště význačného řeckého učence, matematika, fyzika, filosofa a vynálezce Archimeda, jehož vynálezy sloužily pro potřeby jeho rodného města. V Syrakusách a jejich okolí najdeme bezpočet památek – asi nejznámější je řecké divadlo pro 15 000 diváků, které patří mezi největší antická divadla světa. Na ostrově Ortigia, kde se rozprostíralo původní centrum Syrakus, si potom můžeme prohlédnout mnoho zajímavých staveb a zachovalých památek.

Perla ukrytá v horách


Ač jsou zdejší nížiny a údolí úrodná, život se zde po staletí odehrával i ve vysokých horách. Důkazem toho je město Caltabellotta, které se nachází na vrcholu 949 metrů vysoké skály a skýtá grandiózní výhled. Neobvyklé usazení na vrcholku skály hrálo několikrát důležitou roli v historii celé Sicílie. Například v průběhu dlouhého povstání otroků na Sicílii (104 – 99 před naším letopočtem) zde byli opevnění povstalci, kteří vzdorovali Římu. O 1 200 let později vystavěli Normané na nejvyšším bodě skály hrad, v kterém byl roku 1302 uzavřen slavný caltabellotský mír.

A taková je celá Sicílie, plná památek, historie, skvělého koupání a vynikajícího jídla.


NÁŠ TIP: Hotel Baia D´oroPřátelský hotel Baia D´oro leží na jižním pobřeží Sicílie a poskytuje překrásné výhledy do okolí a na moře. Přímo u hotelu se nachází malebná zátoka Mollarella s pláží a průzračně čistým mořem. Součástí hotelu je animační tým, který se postará o vaši zábavu. Odpočívat můžete na slunečné terase u hotelového bazénu.

  8:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:33