Víte, že spousta seriálů má základ v reálném životě? My jsme pro vás vybrali tři úplně nejvíc top, které nás jednoduše dostaly. Určitě dostanou i vás.

Boj o těžkou vodu


Tenhle norský seriál z období druhé světové války popisuje málo známou operaci norských vojenských emigrantů, která výrazným způsobem ovlivnila bez nadsázky směřování celého světa. A přitom se o ní tak málo ví. C

ílem operace Gunnerside totiž bylo zneškodnění norské továrny Vemork, která byla během druhé světové války téměř jediným zdrojem tzv. těžké vody. Naprosto zásadní ingredience pro vývoj a výzkum atomové bomby, který v nacistickém Německu vedl nositel Nobelovy ceny Werner Heisenberg.

Seriál sleduje jak přímo Heisenberga, tak také snažení norských vojáků pod vedením Liefa Tronstada o zničení Vemorku. Třídílný (nebo šestidílný s kratšími díly) seriál je plný napětí, a i když asi tušíte, jak to všechno dopadne, nebudete se moct od obrazovky odtrhnout (nebo budete jako my zoufale googlovat uprostřed celého seriálu, jak vlastně celá operace skončila).

Na sledování Boje o těžkou vodu si určitě vyhraďte celé odpoledne / dopoledne / večer, protože vás vtáhne a nebudete chtít čekat na pokračování ani minutu.

https://youtu.be/_K3Ry2K4yNE

  12:00,  aktualizováno  31. března 13:55