Ten nejlepší způsob, jak poznávat Šumavu, je už po staletí stejný – prostě po svých. Máme pro vás tipy na ty nejatraktivnější výlety zahrnující také místa známá ze seriálu Policie Modrava.


Po stopách básníka šumavy


TRASA: 4 km – asi 1 hodina


Pokud neznáte šumavského spisovatele Karla Klostermanna, můžete spojit příjemné s užitečným a seznámit se s jeho dílem na procházce stezkou, která nese jeho jméno. Trasa začíná na parkovišti u informačního střediska Národního parku Šumava na Rokytě, nedaleko Vchynicko-tetovského kanálu. Stezka pokračuje lesem kolem Kamenného domu přes nádhernou lokalitu Prostřední Hrádky a Dolní Hrádky a po silnici do Srní.


 Naučná stezka má šest zastávek opatřených informačními panely věnovanými „básníku Šumavy“ – životopisné a bibliografické údaje doplňují ukázky z jeho děl. Pokud byste přesto chtěli o spisovateli vědět ještě víc, můžete se vypravit na samotu Březník (z Modravy je to asi 7 km), kde je v instalována expozice připomínající jeho román Ze světa lesních samot.


Speciál Chvilky pro tebe Policie Modrava vás provede těmi nejkrásnějšími kouty Šumavy, představí vám známá i utajená místa, která si „zahrála” v oblíbeném krimiseriálu. Policie Modrava je právě na stáncích!  8:51,  aktualizováno  25. března 2019 18:57