Bruslení na lyžích a klasický běh na lyžích zažívají obrovský dosud nevídaný boom a již dávno patří mezi velice oblíbené zimní sporty. 

Turistický region Schladming-Dachstein se chlubí běžkařskými trasami světové třídy. Ať už milovník krajiny nebo špičkový lyžař, všichni si přijdou na své.


Celkem nabízí celý region 412 km ničím nerušeného požitku z běhu na lyžích na stopách pro bruslení a klasický běh na lyžích. Pohyb v přírodě osvěžuje všechny smysly, naplňuje požadavky zdravého životního stylu, fitness a krásy a probouzí pocit uspokojení a harmonie více než jakýkoliv zimní sport.


Nádherná krajina a perfektně upravené stopy nabízejí zcela výjimečné zimní zážitky na úpatí hory Dachstein. V Ramsau am Dachstein, v tomto eldorádu nordického lyžování v Rakousku, které se proslavilo při mistrovství světa v roce 1999, se nachází síť běžkařských tras o délce 220 km v nadmořské výšce 1100 až 2700m, která poskytuje ty nejlepší podmínky pro sportovní dovolenou. Celá paleta úrovní obtížnosti splní všechna přání. Zde se schází mezinárodní elita nordického lyžování, aby mohla využít místní perfektní podmínky k tréninku. Vedle skutečně skvělých atrakcí, jako je noční stopa na běžkařském stadionu v Ramsau nebo dětského běžkařského parku, je zde díky nabídce kurzů biatlonu možnost vyzkoušet si i tuto fascinující disciplínu.  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:11