Jarní úklid vás nemusí nutně obrat o polovinu víkendu, tento čas určitě zužitkujete příjemnějším způsobem. Stačí si ho naplánovat minutu po minutě a postupovat efektivně. Věřte, že tak dáte své hnízdečko „do pucu“ během půl hodiny.

Zpět na své místo = 5 minut


Nejdříve se po svém království pořádně rozhlédněte a zaostřete na věci, které nejsou na svém místě. Posbírejte časopisy a noviny, oblečení poskládejte do skříně, zbavte se všech přebývajících krabic od bot a ukliďte i další maličkosti, které při tom objevíte. Nezapomeňte do expres úklidu zapojit i děti. Postačí, když všem hračkám najdou jejich domeček.

Pryč se skvrnami = 5 minut


Doufajíc, že nebudete mít puntičkářskou návštěvu, která bude přejíždět prstem po každé poličce, se zaměřte jen na ta nejviditelnější místa. Pomocí hadříku Actifibre se zbavte fleků od vody na umyvadle a vaně v koupelně, otisků prstů na stolku a skleněných plochách a viditelných skvrn na všech frekventovanějších místech. Nezapomeňte ani na kuchyňskou linku, kterou používáte denně.

Bleskové utírání prachu = 7 minut


Ať už chcete nebo ne, stírání prachu se nevyhnete, protože se v domácnosti usazuje v podstatě všude. Pomocí šikovné prachovky se ho však zbavíte pár tahy. Nezapomeňte vždy začínat od shora dolů. Nejdříve se tedy pusťte do lustrů, potom přejděte ke skříním a poličkám a nakonec se věnujte elektrickým spotřebičům.

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:19