Hurvínek a kouzelné muzeum představuje ukázku poslední dabérské role Heleny Štáchové

Nový film Hurvínek a kouzelné muzeum vstoupí do českých kin již 31. srpna 2017.

Animovaný příběh pro celou rodinu vznikal více než osm let pod vedením producenta a hlavního režiséra Martina Kotíka a výtvarníka Martina Zahradníka. Pracoval na něm tým špičkových scenáristů, animátorů a trikařů z různých evropských zemí. Postavy namluvilo přes 20 nejlepších českých dabérů v čele se zástupci Divadla S+H, kteří se logicky zhostili hlavních rolí. Spejbla i Hurvínka mluví Martin Klásek, který legendární postavičky převzal po Miloši Kirschnerovi.

Film se symbolicky stal i poslední dabérskou rolí nedávno zesnulé ředitelky Divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové „Jsem vděčný osudu, že Helenka stihla namluvit všechny dialogy Máničky i paní Kateřiny,“ komentuje Martin Kotík uvedení ukázky ze střižny. „I když finální podobu svých postav ani celého filmu již nestihla vidět, věřím, že by byla spokojená, protože od počátku celému projektu fandila.“

Helena Štáchová vznik filmu celou dobu podporovala. „Tradice je pamětí doby, na kterou je třeba navazovat, a ne v ní ustrnout. Naše loutky vděčí za svoji oblibu u mnoha generací především tomu, že forma i obsah vyprávění se měnily spolu s časem, při zachování toho podstatného – charakterů, svébytné poetiky a jejich  nadčasového humoru. Chci věřit, že diváci přijmou jistý posun ve formě vyprávění, kterou si animovaný film vyžádal,“ přála si ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová.

  11:15,  aktualizováno  25. března 2019 17:39