Sólová deska Lenky Nové vzbudila mezi posluchači velký ohlas a vedla tak k uspořádání koncertní šňůry pod názvem Čtyřicítka TOUR 2017. Co o desce a turné zpěvačka prozradila?


Bylo hned po maturitě jasné, že zkusíš muziku jako profesi, nebo jsi měla i nějaké studijní plány?


Já jsem chtěla jít studovat nějakou vysokou, kde bych získala vzdělání, který bych uplatnila potom dál v životě. Lákala mě architektura. Ale na to jsem neměla ani vzdělání, ani konexe, jak mi tenkrát nazančili v Klubu architektů. Tak jsem šla studovat angličtinu, ale našla jsem si bohužel tak příšernou školu, že jsem toho po třech měsících s bolením břicha nechala. Pak jsem nastoupila k našim do firmy, jako asisentka pana ředitele, mýho nevlastního táty a pak už přišel konkurz do Laury, kterej mi vlastně hrozně pomohl. Najednou bylo jasný, co mám dělat. Začala jsem se živit v profesionální kapele. Byl to sen, i když jsem si za tím úplně přímočaře nešla, spíš mě ani nenapadlo, že by se něco takovýho mohlo stát.
Jak a proč se z Lenky Pulkrábkové stala Lenka Nová?


Je za tím špatná pamět Karla Šůchy, kapelníka Laury a jejích tygrů. Nemohl si zapamatovat moje dívčí jméno Pulkrábková. Říkal: „Když si ho nemůžu zapamatovat já, tak si ho lidi taky nebudou pamatovat. Měla by sis vymyslet nějakej pseudonym.“ No a já pořád přemýšlela, přemýšlela…ono je to těžký vymyslet nějaký jméno, který vám za 14 dní nepoleze na nervy…no mezitím jsme jezdili s Laurou koncerty a oni pořád říkali, to je ta nová zpěvačka, a tak někoho napadlo, že Nová by mohlo fungovat. Takže od té doby jsem Nová a musím říct, že mě ty dvě identity, osobní a pracovní, docela baví.


  13:13,  aktualizováno  25. března 2019 18:28