Málokdy narazíte na tak pracovitého člověka, jako je výtvarník Pasta Oner. Pozitivní energie sálá nejen z něj, ale i z jeho obrazů. Dokáže jimi současně pobavit i donutit k zamyšlení.


Jsi původně grafiťák a streetartový umělec. Co z toho zbylo ve tvých obrazech?


„Asi ta pouliční energie. Hodně se zabývám věcmi, které nás obklopují v denním prostoru. Určitě je tam nějaká drzost a dynamika, která z ulice pochází. A v neposlední řadě je to i moje pracovitost, protože graffiti a street art vyžadují daleko větší nasazení, než se předpokládá.“Kde bereš inspiraci pro svou práci?


„Všude. Mám pořád otevřené oči. To vychází i z mé povahy a jakéhosi vnitřního puzení. Vždy jsem byl zvyklý věci sledovat a analyzovat. Dívám se okolo sebe, a když vidím něco důležitého, jen to nasaju, nahraju do paměti a třeba za dva dny se to propojí s něčím dalším a já cítím, že je to ono, a okamžitě to jdu zapsat.“Co tě v životě nabíjí?


„Paradoxně práce. Když odpočívám moc, třeba dva dny v kuse, tak je pro mě najednou ten pocit, že nic nedělám, tak skličující, že zase musím začít pracovat. V tu chvíli je to práce, která mě zpětně dostane do hry. Po větším projektu si ale klasický odpočinek rád dopřeju. Třeba v lese, kde je absolutní klid, jen to typické šumění…“Jaká energie podle tebe vychází z tvých obrazů?


„Myslím si, že pozitivní. Lidé se nad nimi usmějí nebo pobaví. V těch obrazech jsou samozřejmě i věci k zamyšlení, někdy poměrně kontroverzního charakteru. To znamená, že v druhém plánu je energie, která nutí k hledání podtextu.“Co pro tebe znamená slovo energie?


„Naprosto zásadní věc v životě. Protože mít energii k tomu, něco dělat nebo o něčem přemýšlet, je klíč k životu. Proto se snažím se svou energií šetřit a přestávám se zabývat blbostmi, které mě dřív rozhazovaly. Proč plýtvat něčím tak cenným na hlupáky?“Celý rozhovor s Pastou Onerem najdete na www.prilivenergie.czZároveň se můžete zapojit do probíhající soutěže o elektrokola Apache Tocho a další skvělé výhry.

Napište nám, co nabíjí energií vás. Na autory tří nejoriginálnějších odpovědí čeká stylové městské elektrokolo. Pro dalších 30 z vás máme připravené výhry v podobě powerbanky.Více na www.prilivenergie.cz


  11:49,  aktualizováno  25. března 2019 19:31