Dělat rozhovor s Michalem Dlouhým je jako sejít se s dobrým kamarádem u vína. Je bezprostřední pohodář, který vám dokáže prosvětlit den. Optimismus a energie z něj totiž přímo sálají…


Je pro vás herectví spíš o emocích, nebo o fyzickém výkonu?


„Už dost dlouho tvrdím, že nedostatek svého talentu nahrazuju energií, a je mi to i občas vytýkáno. Ale jak stárnu, zjišťuju, že energie mi už pomaličku dochází. A tak musím u práce víc přemýšlet. Stejně si to ale vždycky tak blbě nazkouším, že u každého představení vybuchuju jako sopka. Po tři sta reprízách si pak říkám, proč jsem si to neudělal jednodušší, proč tady sebou třískám o zem, jsem rudý a diváci se bojí, jestli to přežiju. Já tak ale dělám skoro všechno.“Mění se váš přístup k práci tím, jak stárnete?


„Přecházím na bráchovu energii. Ten který dělal divadlo hlavou a bylo to mnohem hezčí a chytřejší. Snažím se najít klíč, který měl brácha, a zkouším se trochu zklidnit, ale zatím mi to nevychází. No, ono když stojíte na jevišti třeba vedle Simony Stašové, tak ani nemůžete ubrat. Ona je energie sama. Kdybych s ní hrál inteligentně, tak vypadám jako blbec.“Co pro vás znamená slovo energie?


„V mé profesi jsou to určitě diváci. I když ze sebe na prknech vydám spoustu energie, zase se mi od nich vrátí. Je to úžasný pocit, když se na konci představení roztleská celé divadlo. Je to něco, co se nedá popsat ani změřit. Můžu se do mrtě vydat, ale pak se osprchuju a je to, jako by mě někdo šoupnul do zásuvky a zpátky nabil.“Jakou nejlepší radu jste kdy dostal?


„Je to rada, kterou dal dědeček kdysi dávno bráchovi, když začínal být slavný. Já se jí držím, protože se mi hrozně líbí. Řekl: ‚Buď hodný na lidi, až půjdeš nahoru, mohl bys je potkat, až půjdeš dolů.‘ Je to velká pravda, která se netýká jen našeho oboru.“Plní se vám sny na počkání?


„Jsem moc spokojený, takže asi ano. Mám někde nějakou šťastnou planetu a anděla strážného, který musí být strašně utahaný.“Celý rozhovor s Michalem Dlouhým najdete na www.prilivenergie.cz/osobnosti/.Zároveň se můžete zapojit do probíhající soutěže o elektrokola Apache Tocho a další skvělé výhry.Napište nám, co nabíjí energií vás. Na autory tří nejoriginálnějších odpovědí čeká stylové městské elektrokolo. Pro dalších 30 z vás máme připravené výhry v podobě powerbanky.Více na www.prilivenergie.cz


  8:23,  aktualizováno  25. března 2019 19:29