Potřebujete dobít energii? Charismatický tanečník, kterého znáte ze soutěže StarDance, byl hyperaktivní dítě a moc se toho prý nezměnilo. Pozitivní energie má prostě na rozdávání.


Co vás tanec naučil a co vám naopak vzal?


„Nevzal mi vůbec nic. Chtěl jsem v něm být dobrý a dělal pro to všechno. Vybral jsem si ho sám, nikdy mě k němu nikdo nenutil. Naučil mě disciplíně, respektu k autoritám, schopnosti umět prohrávat i sám se o sebe postarat.“Co děláte ve chvíli, kdy vám chybí energie? Jak odpočíváte?


„Vůbec neodpočívám, nemám na to teď moc času. Učím se to, ale moc to nejde. Když můžu, nejraději jsem doma s partnerkou a vařím. Nedávno jsem třeba udělal opravdu dobrou řeckou musaku… Baví mě, i když se můžu starat o návštěvy. Odpočívám tím, že klábosíme v kuchyni u vína a já tam poletuju kolem jídla.“Jaký máte trik na to, když se vám ráno nechce vstát z postele?


„Na to bohužel žádný trik neexistuje. To je prostě trápení, bolest a peklo. Jediné, co pomáhá, je, že se člověk přemůže a vyleze. Já takhle bojuji každý den.“Co vás v životě nejvíc nabíjí?


„Moje práce! Je luxus pracovat a zároveň se bavit. Hodně energie čerpám i z času stráveného se svými rodiči a malým bráškou… Je mu 28 let a je to psycholog.“Co pro vás znamená slovo energie?


„Oranžové hřejivé světlo (taková teplá intenzivní mlha), které je všudypřítomné. Jen někde a v někom je jí méně či více…“Jak vnímá tanec profesionální tanečník?


„Jako ztělesnění vášně, smyslnosti, erotiky… Ale ještě předtím, než něco takového pocítíte, je třeba mnoho technické práce. Tanec je nejdřív veliká dřina a překonávání bolesti a stereotypu. Teprve po tom všem mohou tanečníci prožívat emoce naplno.“Je tanec o vzájemném pochopení?


„Je o vzájemném napojení a respektu. Stejně jako každé spokojené soužití muže a ženy.“Celý rozhovor s Janem Onderem najdete na www.prilivenergie.cz/osobnosti/.Zároveň se můžete zapojit do probíhající soutěže o elektrokola Apache Tocho a další skvělé výhry.


Napište nám, co nabíjí energií vás. Na autorky tří nejoriginálnějších odpovědí čeká stylové městské elektrokolo. Pro dalších 30 z vás máme připravené výhry v podobě powerbanky.Více na www.prilivenergie.cz


  15:06,  aktualizováno  25. března 2019 19:28