Dnes, kdy je svět takřka bez hranic, lidé mohou poslouchat jakoukoliv hudbu, vidět světové kapely na velkých i malých pódiích a cestovat po světě za hudebními festivaly všech žánrů, je s podivem, jakou oblibu má akce s názvem Rockabilly CZ Rumble.

Přestože se jedná o nekomerční hudbu, jeho obliba má vzrůstající tendenci a s radostí sledujeme, že přišlo zase o něco více diváků. Letos proběhne 10. ročník a proto pevně věříme, že s vervou nakopneme další desítku. Nejlepší reklamou je osobní doporučení a tak to funguje i u nás. Každý rok se návštěvníci vrací a nejen to, akci doporučují svým známým a často slýcháme větu: „ Ty jo, to by se líbilo mojí mámě…“. Z čehož je jasné, že věkový průměr je někde kolem zdravých 35 let a vzít s sebou rodiče nebo děti je prostě „in“.


Letošní ročník bude zvláštní tím, že uslyšíte 3 zahraniční kapely. Již známé a oblíbené The Pinstripes, kteří si mimochodem vozí svůj autobus fanoušků z Německa. Společně s nimi přijede i druhá německá kapela The Railbones, která si získala srdce mnoha diváků a vzhledem k množství dotazů jsme rádi, že vystoupí znovu. Třetí zahraniční kapelou bude mladá parta z Lotyšska s názvem The Swamp Shakers – můžete se těšit opět na ženu s kontrabasem (oproti loňské dračici z Finska bude letos struny cvakat něžná blondýnka).


Jako každý rok, i letos dáme prostor českým klasikům rock´n´rollu, a dá se říct pamětníkům "padesátek", v podání George Diesel Band s frontmanem Jirkou Bíbr Šimákem, který společně s Miki Volkem založil v roce 1960 kapelu Crazy Boys. Nebudou chybět ani stálice české rock´n´roll a rockabilly scény (Screwballs, Mordors Gang a Slapdash rockabilly). Letos se můžete těšit i na lehký vánek swingu, který vám zprostředkuje hned první kapela Marty‘s Henpecked Club a také taneční vystoupení v podání Swing Busters. Zajímavým doplňkem celé akce budou také instrumentální skladby 50. a 60. v podání surf-rock´n´rollové kapely Frustrators z Olomouce.


Letní Rockabilly Rumble festival lidi baví i proto, že jde o stylovou akci. Uprostřed lesa, v lesním amfiteátru v Řevnicích se nakumulují pin-upky v šatičkách a frajeři s pomádou, zkrátka kam oko padne, tam se potěší. Samozřejmě, že ačkoliv se jedná o retro, současný vliv je zde patrný. Holky v šatech i motorkáři mají své kérky a vlasy jsou leckdy pestrobarevné, ale to nic neubírá na jedinečnosti a dobré náladě, která celou akci doslova prostupuje…
Pokud jste dočetli až sem, jste srdečně zváni na letošní ročník – který proběhne jako obvykle poslední červencový víkend – v sobotu 28. 7. 2018 za podpory města Řevnice, v areálu Lesního divadla.

  11:49,  aktualizováno  26. března 2019 11:42