Tři z pěti nových členů fitness nevydrží cvičit pravidelně déle než dva měsíce. Chcete toto prokletí zlomit? Využijte rady odborníků, jak si udržet motivaci a nezklamat sebe sama.

„Redukce hmotnosti je proces odvykání a začátek nového životního stylu. Absolutní obrat v myšlení a chování je velmi náročný, proto není divu, že bez odborné pomoci často selžeme. Ale pokud se to podaří, nové návyky si budete užívat. Bez odpírání. Objevíte totiž klíč, jak nahradit to špatné něčím jiným a lepším,“ říká hlavní trenérka fitness centra pro ženy Contours Markéta Brožová.Správný motiv vás nastartuje


Motivační síla je při hubnutí důležitá, bez ní ve svém snažení selžete. „Někdo chce získat lepší kondici nebo se vyhnout zdravotním problémům, jiný touží obléknout staré šaty v menší velikosti. Spousta klientek přiznává, že si přeje prostě se líbit. A to je ono. Zeštíhlená postava jen o pár centimetrů je přitažlivější, zvedá sebevědomí a přináší osobní uspokojení,“ shrnuje trenérka pozitiva, která nás při hubnutí motivují nejvíc.


Pokud nejste 100% přesvědčená o změně nebo si nevěříte, šance na úspěch jsou podle zkušeností trenérky minimální. Jak dlouho vám odhodlání vydrží, záleží především na vaší vůli, dále na odborných redukčních znalostech a podpoře nejbližších.