Automobil o nás prozradí více, než si myslíme. Je to takové zrcadlo do naší duše. Ať už ho vybíráme podle karoserie, barvy, velikosti nebo ceny, vše je s námi úzce propojené. Jednotlivé vozy prostě definují naši osobnost. Dámy, co o nás okolí prozradí naše vozy?

Jsme to právě my, ženy, které čím dál častěji vybíráme automobil nejen pro sebe, ale také klidně pro celou rodinu. Možná si to ani neuvědomujeme, ale automobil ukazuje to, jaké doopravdy jsme. Často o nás může leccos vypovídat už cena automobilu. Asi tak nikoho nepřekvapí, že luxusní vozy s pestrou výbavou obvykle vlastní ženy, které mají nadprůměrný příjem, jsou extravagantní a jedinečné. Řídí je často vysoce postavené manažerky nebo podnikatelky. A podle čeho tedy automobily vybíráme?

„Obecně se dá říci, že ženy vybírají auto podle barvy a elegance a muži podle výkonu. Ten zase příliš nezajímá ženy, které chtějí, aby auto splnilo očekává z hlediska praktického využití. U můžu je ale celý výběr z velké části o egu. Auto musí odpovídat jejich osobnosti, je to pro ně kus seberealizace,“ vysvětluje Alois Hudeček, předseda Asociace dopravních psychologů.

Hatchbacky volíme na praktickou jízdu


Hatchbacky s jednoduchou obsluhou volí především ženy, které jsou přátelské, rády se seznamují, udržují sousedské vztahy a jsou praktické. Často jezdí předpisově a úsporně. V této skupině se nejčastěji nacházejí matky na mateřské, v domácnosti nebo studentky. „Praktické řidičky volí pohodlí a bezpečí při každodenním cestování, proto často sahají například po Yarisu, jehož interiér je maximálně pohodlný, vůz přitom díky vyspělým technologiím zaručuje vysokou míru bezpečnosti a ochranu před nehodami. Ekonomicky uvažující řidičky ocení možnost výběru hybridního pohonu, který je úspornější,“ poukazuje na preference spotřebitelek Jitka Kořánová z Toyoty.

  13:21,  aktualizováno  26. března 2019 11:19