Salcbursko v létě nabízí spoustu způsobů, jak strávit aktivní dovolenou. Putovat atraktivní Solnou komorou a objevovat její jezera a horské vrcholky jde nyní navíc i pohodlně bez zavazadel.

Koho zajímají léčivé bylinky, může podniknout pěší túru na horský masiv Hochkönig a díky místním průvodcům po cestě najít mnoho zelených pokladů.Za čtvero horami a třemi jezery: putování Solnou komorou


Jeden z nejaktraktivnějších turistických cílů v Rakousku se dá nyní snadno procestovat bez zavazadel a v mnoha rozmanitých variantách. Pohodová turistika v Solné komoře: to znamená procházet se po překrásných cestách neporušenou přírodní krajinou a přitom se těšit ze stále nových výhledů na mihotavě se třpytící tmavomodrou hladinu jezer v údolí. 


Vícedenní pěší turistická trasa po Solné komoře „Salzkammergut Mehrtageswanderweg“ vede přes čtveřici půvabných horských vrcholů v oblasti jezer Fuschlsee, Wolfgangsee a Mondsee -  hory Zwölferhorn vysoko nad obcí St. Gilgen, Schober, Frauenkopf a konečně i přes Schafberg s jeho charakteristickou siluetou. Příjemná zpráva: zavazadla už čekají na turisty na konci každé etapy v příslušném hotelu.Každá z etap je již sama o sobě zážitkem: vrcholem putování je pak dosažení vrcholu hory Schafberg, zvané též „strážkyní kraje Attergau“, z níž se otevírá panoramatický výhled na nejméně 13 jezer v Solné komoře. Díky ubytování v hotelu Schafbergspitze, obsaženého v nabídce, si tento jedinečný pohled můžete dopřát již při snídani v paprscích ranního slunce. Nabídka obsahuje kromě ubytování a přepravy zavazadel také lodní lístky na Wolfgangsee nebo jízdenky na jízdu oběma směry na dráhu Schafbergbahn, nejstrmější parní zubačku v Rakousku. To umožňuje v případě potřeby podle chuti přeskočit některou z etap. Etapy jsou ale i přesto koncipovány tak, aby denně nebylo nutné být na cestě více než pět hodin.  Proto zbývá u třech zmíněných jezer dostatek času též na příjemný odpočinek a zotavení. www.4berge3seen.atBylinkové putování na Hochkönig: za poklady divočiny


Putování pro všechny smysly: nacházet řadu blahodárných a chutných bylinek v pohoří Hochkönig pomůže ostrý zrak a vytříbený čich a občas také zkušený průvodce. Již zdaleka nabízí mohutný horský masiv Hochkönigu se svými 2.941 metry výšky povznášející pohled. Že tam toho vysoko nahoře mezi příkrými skalními stěnami a sněhovými poli, držícími se až hluboko do léta, docela dost roste, se snad ani nechce věřit. Teprve při pohledu zblízka se však často můžeme přesvědčit o opaku, protože horské louky a pastviny Hochkönigu jsou skutečným bylinkovým rájem.Všude, kam až oko dohlédne, to kvete a voní. O tom, že některé ukryté poklady lze objevit až při bližším zkoumání, se dozvídáme při putování za bylinkami s průvodcem v oblasti Hochkönigu. Zkušení průvodci dokáží cvičeným okem vypátrat blahodárné a lahodně aromatické bylinky a prozradí i lecjaké tajemství o jejich účincích: třeba to, že máta peprná revitalizuje tělo, třezalka projasňuje mysl, nebo že arnika zmírňuje bolest.


Časně zrána, když se kapky rosy ještě třpytí na listech, je ta nejlepší doba ke sběru těchto i dalších léčivých bylinek. V rámci túry s průvodcem na některou ze 13 bylinkových pastvin se účastníci zabývají nejen sběrem bylin, ale mohou si prakticky vyzkoušet také jejich zpracování na knedlíčky a pomazánky, šťávy a masti, bylinné likéry, pálenky a čaje.


Přehled všech vycházek za bylinkami podle délky, trvání a náročnosti najdete na: www.hochkoenig.at/de/tourenporta


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:24