Chcete pomoci svému organismu, zlepšit si zdraví a očistit tělo? Nasbírejte si bylinky a doplňte si svou babskou lékárničku.

Znáte účinky těchto bylinek?


Medvědí česnek


Medvědí česnek je jednou z prvních rostlin, kterou na jaře uvidíte. Je to silný antioxidant, který pomáhá při poruchách srdečního rytmu, nebo vysokém tlaku.

Pampeliška


Z pampelišky (také se jí říká smetánka lékařská) se nedělají pouze věnečky do vlaků na parádu, ale obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálních látek, které pomáhají při únavě. Pročišťuje tělo, zbavuje ho nahromaděných jedů a toxinů.
Asi všichni víte, že z květu pampelišky se vyrábí med, který je dobrou prevencí proti chřipce.

Sedmikráska chudobka


Tato květinka kvete od jara až do podzimu, ale nejlepší jsou ty první jarní, protože mají nejsilnější účinek. Najdeme ji také na každém rohu. Velice pomáhá při nachlazení, bolesti kloubů, otocích a ranách, které se nechtějí zahojit. Z čerstvých květů si můžete udělat detoxikační čaj a klidně i s lžičkou medu.

Kopřiva dvoudomá


Tento „plevel“, který moc lidí nemusí, protože je otravuje obsahuje velké množství prospěšných látek pro naše zdraví. Obsahuje vitamin C, chlorofyl, třísloviny, vápník, železo, hořčík, draslík, fosfor, bílkoviny a mnoho dalšího. Z kopřivy si také můžete udělat detoxikační čaj, který nakopne nás organismus.

Čtěte také: 24 potravin, které pomáhají hubnout