Patříte k milovnicím umění, máte sympatie k českému všeumělovi Františku Ringo Čechovi? Pak zavítejte do Barley Gallery Café. Zde právě probíhá dosud největší retrospektivní výstava českého všeuměla Františka Ringo Čecha s názvem OBRAZY. Výstava obsahuje úctyhodných 80 obrazů, které vznikaly od roku 1978 až po současnost.

Dlouhých 35 let

Umělecký počin Františka Ringo Čecha má několik nej. „Je to největší expozice, kterou jsem kdy vůbec dělal, a od mé poslední výstavy v Praze uteklo už dlouhých 35 let,“ sdělil Ringo na slavnostní vernisáži, pro kterou si vybral prostory Barley Gallery Café v Praze 2 v těsné blízkosti náměstí I. P. Pavlova. „Tyto prostory se mi moc líbí a svým minimalismem dávají perfektně vyniknout mým obrazům,“ doplňuje F. R. Čech.

Barley Gallery Cafe

Není běžné, že by se Ringo účastnil svých výstav a podobných společenských akcí, tentokrát však udělal výjimku, a to hned z několika důvodů. Tím hlavním je pocta přebrání pomyslné štafety po Janu Saudkovi, který měl v Barley Gallery výstavu doposud. „Jan Saudek je můj vrstevník, jeho díla mám rád a dokonce mi jeden obraz visí doma. Přál bych si, aby mi na sklonku mého života udělal portrét,“ vysvětluje Ringo.

Barley Gallery Cafe

František Ringo Čech by byl rád, kdyby Obrazy změnily vnímání jeho díla veřejností. „Lidé znají jenom obraz Zvířátka obdivují píču, jiný obraz ode mě nikdo nezná. Teď mají všichni možnost poznat mou tvorbu komplexněji.“ Součástí výstavy je i jeho prvotina Vánoce u Čechů z roku 1978.

Barley Gallery Café

Věděla jste, že?

K malířství Františka Ringo Čecha dovedla jeho žena, která vždy obdivovala Jiřího Anderleho. A tak se rozhodla dát Ringovi k Vánocům kompletní malířské potřeby.

Barley Gallery Cafe

O Barley Gallery Café

Kavárna v Ječné ulici v Praze vytváří oázu klidu, která je vhodným místem pro pracovní schůzky i pro posezení s kamarády. Každý den si můžete pochutnat na tříchodovém menu, čerstvém pečivu a domácích zákuscích. V Barley Gallery myslí i na zákazníky s různými potravinovými intolerancemi, a tak nabízejí bezlepkové a bezlaktózové produkty. Milým bonusem je vysokorychlostní internet.

  12:18