Zimní období znamená pro mnoho lidí konec se sportem minimálně do jara. Jenže to je velká škoda, zima je na pohyb ideální. Chcete být v kondici a štíhlá? Pak zkuste běžky.

Co vám to přinese?


Pokud ráda běháte nebo jezdíte na kole, ale v zimě přestáváte, jsou běžky tou pravou náhradou. Nejen že vás udrží v kondici, ale zapojíte také svaly, které jindy zahálejí. Zapojení horní poloviny těla zlepší kapacitu plic, zpevníte střed těla a výrazně pomůžete kardiovaskulárnímu systému. Navíc nebudete zatěžovat klouby, jako při běhání.

Jak se obléct?


Máte strach z prochladnutí? Na běžky je potřeba se obléct trochu jinak, než na běh. Přece jen rychlost je vyšší, a tak i více fouká, znamená to použít na vrchní vrstvu oblečení trochu silnější větrovku, odolnou pokud možno i proti vodě, ale prodyšnou. Pod ní funkční triko s dlouhým rukávem, chladnějších dnech zateplené. Na tělo kvalitní první vrstvu, která odvede pot co nejdále od těla. Vhodné je také merino, které hřeje, i když je mokré.

Zapomeňte na výmluvy


Že to máte do hor daleko a nemáte výbavu? Tak z toho strach mít nemusíte! I v Praze se dá běžkovat. Pomalu se stává tradicí, že s příchodem mrazů vznikne na pražském Vypichu běžkařská trať, a to včetně půjčovny vybavení. Stačí tedy přijít ve sportovním oblečení a můžete se vydat do bílé stopy. Na místě je připravená také škola běžeckého lyžování Kateřiny Neumannové. Trať je navíc jednoduchá a vhodná i pro začátečníky. Podobná místa najdete i na jiných místech republiky.

Čtěte také: Super trik na povánoční kila: švihadlo

  7:00,  aktualizováno  31. března 13:47