Tyhle čtyři ženy mají své kariéry, muže, sny a nad Cosmopolitanem řeší průšvihy. A už 20 let! Pojďte to oslavit, láká Eva Šprincová.

USA, červen, rok 1998. Na HBO běží první díly. Ty vznikly na motivy sloupků devětatřicetileté novinářky Candace Bushnell a vlastně se s jejich pokračováním moc nepočítalo. Jenže Američanky se do Sexu ve městě zamilovaly natolik, že si vydupaly přídavky.


Licenci koupily další televize a osudy čtyř Newyorčanek, které po většinu času buď zběsile flirtují, nebo nakupují, začaly hltat ženy po celém světě. Celkem se natočilo šest sérií a dva filmy. Hlavní hrdinka si položila 92 otázek týkajících se lásky a stala se nejen chodící reklamou na boty Manola Blahnika, ale i nejsledovanější feministkou všech dob. Taky vás seriál Sex ve městě dostal?Čtěte 6 pravd, které nám ukázal.


1. Show must go on!


Kolikrát vás napadlo, co vlastně na Carrie, která působí jako obyčejná holka od vedle, všichni mají? Možná právě její nekomplikovanou, milou povahu a elegantní styl. Příklad? Kdykoliv Carrie pan Božský ublížil (nejvíc asi tím, že se oženil s jinou, a když se mu nedařilo, drze Carrie pasoval na svoji zpovědní vrbu a ničil jí vztah s Aidenem), neposlala ho do háje.


Přitom si ale zachovávala svoji inspirující noblesu. A kdykoliv pak tahle žena zasedla ke svému laptopu a vypisovala svoje dojmy, vlila vám energii do žil? „Seriály o ženách – podobně jako romantické filmy nebo pohádky – aktivují asociace na témata, kterými v běžném životě sama žijete. Proto jsou osudy a jednání postav inspirací, kam vlastní život směřovat,“ vysvětluje pražská soukromá psycholožka Alex Hrouzková, alexhrouzkova.cz.


  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 12:01