S podkolenkami se u běžců jako by rozthrnul pytel. Proč? Je to jen módní záležitost, doplněk, dobrý marketingový tah? Na co jsou vlastně vhodné?

Poprvé jsem podkolenky u běžců viděla na jednom závodě - všichni tady jimi byli vybaveni v zářivých, neonových barvách. Myslela jsem si, že to je nějaký týmový znak. Až kamarádka, běžkyně, mi řekla, že to nejsou obyčejné podkolenky, ale kompresní, které můžou zlepšit výkon při běhání.

Hned jsem se o to začala zajímat. Kompresní podkolenky prý totiž dokáží zpevnit svaly - ty se při běhání tolik netřesou a snižují tak riziko poranění svalů. Podkolenka také udělá na svalu cílenou kompresi, krev se dostane více dovnitř svalu, a tím zlepšuje jejich okysličení, ty se při běhání tolik neunaví a také se pak rychleji regenerují. No znělo to krásně. Takže jsem si první zašla koupit.

Koupila jsem si je u klasické sportovní značky, které dělá kavlitní běžecké boty a oblečení. Stály majlant, ale byly krásné - zářivě růžové. Když jsem si je oblékala, málem jsem nemohla dýchat, byly tak úzké a tak stahovaly, že se mi málem zatočila hlava. Když jsem běžela, žádný efekt jsem nepocítila, když jsem si podkolenky sundala, měla jsem pod kolenem otlačený okraj. Na kompresky jsem zanevřela.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:50