Ne všechny svobodné ženy jsou zoufalé a touží rychle najít partnera a založit rodinu. V dnešní době je poměrně hodně žen, které po dětech vůbec netouží.

Kariéra

Honba za penězi a kariérou je v současné době na prvních příčkách životních cílů. Ženy jsou vzdělané a touží po uznání na pracovním poli. Jsou soběstačné a díky pracovním povinnostem necítí „volání mateřských instinktů“.


Kamarádky na dně

Mnoho žen vám řekne, že po dítěti netouží, protože má hromadu kamarádek, které děti mají a vidí, co se z nich stalo. Kdysi úspěšné inteligentní ženy se proměnily na zdroj mléka a puťku pečující o rodinu. Takový pohled dokáže odradit, ale neměl by.


Bez závazků

Touha po životě bez závazků je také jeden z faktorů, proč nezakládat rodinu. Úspěšné ženy se chtějí bavit, užívat si života, cestovat, studovat… Touží-li žena po takovém svobodném životě, dítě jí do scénáře prostě nezapadá a raději zůstane dobrovolně bezdětná.


Strach z porodu

Takzvaná takofobie je chorobný strach z těhotenství a porodu. Trpí-li žena touto fobií, často má i problémy v sexuálním životě, protože má panický strach z otěhotnění.


Postava

Dalším důvodem je strach z těhotenských kil. Moderní ženy si udržují figuru a bojí se, že jejich poctivá práce bude rázem pryč, protože se v těhotenství neuhlídají.