Proč mlsat sladkosti plné bílého rafinovaného cukru, když je k dostání přírodní med? Podívejte se, proč je med od včelařů a jejich včel lepší než cukr!

Cukr jako droga


Už se vám stalo, že jste měli neovladatelnou chuť na něco sladkého a po dlouhém boji se svojí vůlí jste podlehli? Přesně za tyto stavy může konzumace bílého cukru, který v organismu podporuje výskyt kvasinek, jak prokázaly mnohé odborné studie. Právě kvasinky ovlivňují naše pocity tím, že vyvolávají touhu po další dávce cukru. A u dětí je tato závislost mnohem hůř odbouratelná než u dospělých.

Všechno dobré pryč z těla!


Cukr je sice pro děti velkým lákadlem, nemá ale dobrý dopad na jejich fyzické a psychické zdraví. Důsledkem nadměrné konzumace cukru může být úbytek minerálů – vápník, hořčík, fosfor nebo železo. Ani důležité vitamíny skupiny B se v těle kvůli cukru neudrží. Dítě také může mít problémy se soustředěním, imunitou nebo vyvážeností svých emocí.

Příroda pomáhá


Pokud vaše děti rády mlsají, dopřejte jim sladkou chuť medu se všemi jeho benefity. Med posiluje imunitní systém, zmírňuje příznaky nemocí dýchacích cest, urychluje průběh infekcí a podporuje trávení. Navíc je přírodním zdrojem kvalitní energie, chrání od bacilů a nemocí, což se hodí zejména na podzim, kdy se děti vrací do škol a školek. Kdyby je ale náhodou nějaká ta nemoc dohnala, je možnost sáhnout nejenom po čaji s medem, ale také po léčivech, které tento přírodní zázrak obsahují.

Náš tip:


Děti si určitě zamilují med v roztomilém obalu medvídka Medokomerc, který díky svému praktickému uzávěru umožní snadnou manipulaci při dávkování. Příprava snídaně či svačinky tak bude pro děti zábava. Bez rizika pocintání si s medvídkem osladí svou oblíbenou kaši, bílý jogurt nebo si dopřejí klasickou dobrotu v podobě chleba s máslem a medem. 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 17:18