Celerová šťáva zažívá aktuálně neuvěřitelný boom. Co je na ní tak skvělého?

Taky už jste ji ochutnali? Nebo dokonce zařadili pravidelně do svého jídelníčku? Že ne? Po přečtení našeho článku, v němž vám představíme přínosy této vitaminové bomby, určitě změníte názor.

Celer rozhodně nepatří mezi oblíbené nebo často konzumované potraviny. To se ale i díky instagramovému boomu a  Gwyneth Paltrow poslední dobou začíná měnit. A kromě klasického použití třeba do polévky začíná být populární hlavně celerová šťáva. Podíváme se na zoubek tomu, proč najednou všichni celer tak adorují.

Vitaminová bomba


Celer – a to jak kořen, který se standardně v kuchyni používá, tak i jeho listy – jsou vitaminy doslova nabité. Najdete v něm vitamín A, B, C a K, betakaroteny nebo minerální látky jako je hořčík, draslík nebo vápník.

Snižuje hladinu cholesterolu


Celer jako takový má i pozitivní účinky na lidské zdraví. Díky obsaženému ftalidu pomáhá snižovat hladinu „špatného“ cholesterolu. Poradí si také se snížením krevního tlaku a má dezinfekční účinky, které oceníme při onemocnění horních cest dýchacích.

Detox


Díky vysokému obsahu vitamínů a minerálů je ideálním detoxikačním nástrojem. Vyčistí tělo od nežádoucích látek a nastartuje metabolismus, díky čemuž můžete i zhubnout! V případě detoxikace je vhodné pít celerovou šťávu každý den ráno nalačno po dobu 10 dní.

Přírodní antidepresivum


V celeru obsažené minerály a esenciální oleje mají pozitivní vliv na nervový systém, který umí zrelaxovat. Díky hořčíku navíc pomáhá uvolnit stres a napětí. Tím vším přispívá nejen k psychické pohodě, ale také ke zlepšení spánku. Pokud trpíte nespavostí, naordinujte si sklenici celerové šťávy přibližně hodinu před spaním.

Náš tip: Blahodárné bylinky pro vaše zdraví

  12:00,  aktualizováno  31. března 16:43