Pravděpodobně jste v poslední době narazili na Instagramu nebo v časopisech na masážní válečky na obličej vyrobené z jadeitu, růženínu, ametystu a dalších minerálů a drahých kamenů. Kde se tento trend ale vzal? A skutečně nahradí botox, nebo se jedná jen o módní výstřelek, který zmizí tak rychle, jak se objevil?

TAJEMSTVÍ ČÍNSKÝCH ELIT

Původ masážních válečků na obličej bychom dohledali až ve starověké čínské historii (přesněji v 7. století n. l.), kde byly tyto nástroje z polodrahokamů používány elitou pro udržení zdravé a krásné pokožky. Účinků chladných válečků z nefritu ale využívali při masážích i Mayové a Egypťané. V Egyptě dokonce věřili na zázračnou sílu růženínu, který má údajně omlazující schopnosti - pomáhá při regeneraci buněk a snižování zánětů, zlepšuje krevní oběh a obnovu krve obecně.

Za zázračnými účinky obličejových válečků ale nemusíme chodit až do starověku. Studie z roku 2018 ukázala, že použití masážního válečku na obličej může zvýšit průtok krve do tváří, čímž se vaše pleť projasňuje a zpevňuje. Pomáhá distribuovat kosmetické krémy, séra a oleje hlouběji a kvalitněji do pokožky a je také ideální pomůckou na domácí lymfatickou masáž, která zbavuje pleť toxinů a otoků, zvláště kolem očí. Navíc pokud uložíte váleček do lednice, pokožka při kontaktu s ním rychle vychladne. To pomůže zbavit pokožku otoků a napnout póry. A v neposlední řadě - masírování obličeje jako takové snižuje stres a uvolňuje napětí, stejně jako masáž těla.

Externí obrázek

A že nemáte čas na každodenní hodinovou masáž? Nevadí. Již zmíněná studie také prokázala, že výsledky se mohou projevit už při 5 minutách obličejové masáže denně. Používání obličejového válečku déle je samozřejmě možné a prospěšné, ale i pár minutami denně prokážete vaší pokožce službu, za kterou vám bude vděčná.

KTERÝ OBLIČEJOVÝ VÁLEČEK VYBRAT?

Značka YONI YONI na svém e-shopu www.yoniyoni.cz nabízí hned šest různých druhů lišících se minerálem, ze kterého byl masážní váleček vyrobený. Podle svých energetických preferencí, nebo čistě podle toho, který se vám líbí nejvíce, si můžete vybrat mezi růženínem, fialovým ametystem, hnědým tygřím okem, černým obsidiánem a zeleným nebo bílým jadeitem. A to v cenách od 690 do 990 Kč podle použitého polodrahokamu.

Více informací o výhodách a správném používání obličejových válečků najdete na www.yoniyoni.cz.

  11:38