Patříte mezi nadšené běžce a rádi byste poměřili síly s ostatními? Zapojte se do některého ze závodů Kilpi Trail Runing Cup 2017. Čekají vás kratší i delší trasy v atraktivních lokalitách, a navíc můžete svým během podpořit dobrou věc.

Petřín dávno nepatří jen Máchovi a milencům. Ale teď už taky běžcům. Počtvrté se tu letos poběží Trail Praha, panoramatický závod s nejkrásnějšími výhledy na metropoli. Už v neděli 28. května!

Přes rozkvetlé koruny stromů prohlédnete na Pražský hrad, řeku Vltavu, Vyšehrad až k žižkovské věži a dál. Zafuníte okolo lanovky a i okolo Myslbekovy žulové sochy Máchy si to posupíte vzhůru, překonáte Hladovou zeď. Pětikilometrový okruh začíná a končí u strahovských kolejí. Závěrečný stoupák od smíchovské strany Kinskou zahradou stojí za to! A hlavní pole ho dává dvakrát!„Moc pěkný závod bez silnice, jako byste ani nebyli ve městě. Beru sem pravidelně i svoje svěřence, které trénuju,“ říká milovník hor a elitní český běžec Ondřej Fejfar z Krkonoš, účastník loňské světové série skyrunnerů.

Objevil se zde i pětinásobný maratonský šampion Petr Pechek nebo další skvělý vytrvalec Vít Pavlišta, držitel rekordu na 11 km verzi za 39:18, olympijští vítězové David Svoboda nebo Kateřina Neumannová. Mezi ženami letos potvrdila účast po pauze třeba zkušená terénářka Kamila Gregorová. Ukáží se taktéž herci z primáckého seriálu Modrý kód nebo Jiří Holoubek, zpěvák Spirituál kvintetu.


Vedení KTRC 2017 se ve spolupráci s FN v Motole rozhodlo podpořit dobrou věc. Padesátikoruna z každého vybraného startovného putuje na charitu, konkrétně na podporu jedné ze 4 osob, se kterými se život nemazlil. Nelehké osudy 4 pacientů FN v Motole si bezesporu zaslouží pozornost. Svou záštitu nad projektem vyjádřili a VIP patrony se stali herci z nového seriálu televize Prima, Modrý kód.Více informací o KTRC 2017 i další závody najdete na www.ktrc.cz a nebo se přihlášte na www.sportovniservis.cz.


  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:46