Kavárna se zážitkovou gastronomií Barley Gallery nacházející se na adrese Ječná 39a, v těsné blízkosti náměstí I. P. Pavlova zve své hosty i širokou veřejnost na výstavu se jménem Kostlivec ve skříni nadějné české malířky Kláry Sedlo. Klára je výraznou postavou české umělecké scény, malování se věnuje od malička a svou první výstavu realizovala už v 16 letech.

Kostlivec ve skříni

Výstava má podtitul strachy a je rozdělená do třech částí, první koresponduje s Klárou a vyjadřuje holčičí strachy v koloběhu života (přerod z dívky na ženu, první partnerské vztahy, dítě uvnitř sebe, atd.) Druhá část se zaměřuje na pokušitele, na které můžete kdekoliv narazit a třetí odkrývá strachy našeho hlubokého podvědomí. „Každý v sobě máme nějaké temné místo, které se občas ozývá. Třeba v podobě snů, nočních můr nebo úzkostí. A jedině když si dokážeme tyto své strachy pojmenovat a vystavit se jim, můžeme být doopravdy spokojení a šťastní,“ popisuje Klára Sedlo. Navzdory vážnému tématu jsou obrazy plné barev, symbolů, blyštivých předmětů a bizarních kombinací.

Externí obrázek

O Kláře Sedlo

Klára má ve svých 26 letech za sebou řadu nominací z evropské scény – Berlín, Wales, Brusel. Realizovala například výstavy v Kavárně, co hledá jméno nebo na festivalu Colors of Ostrava. Celkem má tato studentka Akademie výtvarných umění na kontě už 25 samostatných a 30 skupinových výstav. V poslední době zaujala veřejnost v rámci projektu Vanguard Prague, kdy v noci z 22.9. na 23.9. společně s dalšími umělci pomalovali domy patřící Pražské správě nemovitostí, aby upozornili na nedostatek legálních ploch pro street art.

Externí obrázek

O Barley Gallery Café

Tato kavárna v Ječné ulici v Praze vytváří oázu klidu, která je vhodným místem pro pracovní schůzky i pro posezení s kamarády. Každý den si můžete pochutnat na tříchodovém menu, čerstvém pečivu a domácích zákuscích. V Barley Gallery myslí i na zákazníky s různými potravinovými intolerancemi, a tak nabízejí bezlepkové a bezlaktózové produkty. Milým bonusem je vysokorychlostní internet.

Externí obrázek

Více informací na www.barley.gallery, na facebooku nebo instagramu

Virtuální prohlídku můžete uskutečnit zde

 

  11:22