Milujete fascinující příběhy z reálného života? Pak si nesmíte nechat ujít divadelní adaptaci stejnojmenné knihy amerického spisovatele Davida Ebershoffa - Dánská dívka. Podzimní premiéra se stane událostí sezóny 2019/2020, a proto u toho musíte být i vy.

Divadlo Na Fidlovačce jako jediné na světě získalo práva k dramatizaci knihy Dánská dívka amerického spisovatele Davida Ebershoffa, kterou proslavil stejnojmenný oscarový film s Alicii Vikander a Eddiem Redmaynem v hlavních rolích. V české verzi si zahraje Jiří Korn, který ztvární ústřední postavu celého příběhu, doktora Bolta. V dalších rolích uvidíte Daniela Krejčíka, Petru Horváthovou a Anetu Krejčíkovou. Režie se ujal jeden z nejoriginálnějších mladých režisérů Jakub Čermák.

Divadlo Na Fidlovačce - Dánská dívka

Divadlo Na Fidlovačce - Dánská dívka

O Dánské dívce

Jde o příběh malíře Einara Wegenera, který jako první transčlověk podstoupil operativní změnu pohlaví, jeho ženy malířky Grety Wegener a doktora Bolka, který danou operaci provedl. 

  • Kodaň, 1924. Exploze radosti ze života, která zaplavila Evropu po světové válce, se dostává i sem, do hájemství malé mořské víly a kovového moře. Tuto divokost v sobě má i Greta, dcera amerického velvyslance, talentovaná, ale ne příliš úspěšná malířka. Dívka s nemístným vystupováním si vybere za muže nejúspěšnějšího krajináře té doby, Einara Wegenera. Při práci na portrétu operní divy Greta požádá Einara o pomoc. Udělá si z něj modelku. Netuší ovšem, že rozmotala dávné trauma. Že v nitru jejího manžela žije žena - Lili. A Greta se ve své bezpodmínečné lásce a odvaze rozhodne, že Lili pomůže na svět. A profesor Bolk je připraven...