Úplnou novinkou na českém i světovém trhu je BIO tekutý čistý čajový extrakt k přípravě lahodného šálku čaje. Fluidum Té, výtažek z bylinek, který se zalije teplou nebo studenou vodou bez čekání a bez nutnosti louhování nebo ohřívání vody, vznikl díky technologii, kterou ve světě dosud nikdo nepoužil.

Bylinkové Té, v chuťově i funkčně vyladěných kombinacích, je vyráběno v České republice novou a velmi šetrnou metodou pouze z bylin a vody – bez použití varu, dlouhé macerace, jakékoliv chemie nebo alkoholu.

Česká startupová firma vyvinula extrakt, který slouží k okamžité přípravě šálku čaje – bez nutnosti ohřívat vodu, hlídat její teplotu nebo správnou délku louhování. „Fluidum Té zjednodušuje přípravu čaje tam, kde není pohodlné pracovat s vařící vodou. A také tam, kde chce mít zákazník čaj okamžitě, ve správné teplotě a správně připravený. Třeba na cestách autem, vlakem nebo letadlem,“ vyjmenovává hlavní výhody nové metody Tomáš Kofroň, který má na starosti obchodní strategii startupu.

Externí obrázek

„Tekutý obsah jednoho sáčku jednoduše nalijete do čtvrt litru studené nebo libovolně teplé vody a máte čaj hotový. Můžete si jej vychutnat bez čekání, kdykoliv a kdekoliv,“ popisuje návod na přípravu čaje zakladatelka startupu Šárka Vávrová. „Kvalitu čaje tato metoda přitom nijak neovlivní,“ zdůrazňuje.

Čaj je po čisté vodě nejvíce konzumovaným nápojem na světě. V jeho přípravě však během staletí nenastaly výraznější změny. Poslední výraznější inovací při přípravě kvalitního čaje byl vynález čajového sáčku kolem roku 1903.

„Čaj je skvělý nápoj, jeho popularitu však snižuje zdlouhavá příprava. Lidé často nemají čas čekat na vylouhování čaje a hlavně pak ani na jeho ochlazení, aby ho mohli pít,“ dodává Vávrová.

I s ohledem na vlastní technologii, aktuálně v patentovém řízení, se Fluidum Té plánuje zařadit mezi prémiové produkty na trhu. Fluidum Té míří svou expanzi nejen do domácností, ale i do segmentu gastronomie, cestování a retailu.

Tyto čaje v balení 10 x 10ml jsou za 165,- Kč / box. Koupit je můžete na webových stránkách www.fluidumte.cz, v kamenných prodejnách Sklizeno anebo u mnoha e-shopových prodejců jako je rohlík.cz, biooo.cz atd. Jsou k dostání v těchto kombinacích:

HARMONY – Uvolni se! Svěží vítr, který urovná myšlenky a odvane starosti.

Externí obrázek


Složení: voda, byliny (meduňka lékařská, mateřídouška obecná, dobromysl obecná, skořicovník cejlonský)

Dobromysl podporuje normální činnosti kardiovaskulárního systému a příznivě ovlivňuje duševní výkon – spánek. Meduňka se podílí na kognitivním a duševním zdraví a má relaxační účinek. Dobromysl, mateřídouška, meduňka a skořice jsou antioxidanty. Skořice napomáhá osvěžení těla.

PURE – Nalaď se! Dopřej svému tělu odpočinek a najdi svou vnitřní krásu.

Externí obrázek


Složení: voda, byliny (rozmarýn lékařský, kopřiva dvoudomá, přeslička rolní, vrba jíva, jehlice trnitá)

Rozmarýn, kopřiva, jehlice a přeslička napomáhají osvěžení těla. Rozmarýn je antioxidant, podporuje normální trávení, funkci jater a pročištění. Kopřiva přispívá k vylučování vody z organismu. Jehlice a přeslička mají příznivý vliv na normální funkce močové soustavy – vylučování.

IMMUNITY – Posilni se! Povzbuzení pro chvíle, kdy se necítíš ve své kůži.

Externí obrázek


Složení: voda, byliny (zázvor lékařský, šípek, třapatka nachová – echinacea, citronová tráva, rooibos)

Echinacea, šípek a zázvor příznivě ovlivňují normální funkce dýchacích cest, jsou antioxidanty a podporují přirozenou obranyschopnost – imunitní systém.

LITTLE FLOWER – Přivoň si! Se zavřenýma očima přistaň v náruči plné květů.

Externí obrázek


Složení: voda, byliny (bez černý, jetel luční, brusnice brusinka, brusnice borůvka, jestřabina lékařská)

Černý bez, borůvka a brusinka jsou antioxidanty. Černý bez a brusinka napomáhají přirozené obranyschopnosti. Černý bez a borůvka mají příznivý vliv na normální hladinu glukózy v krvi. Jetel přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému (srdce, krevní tlak).

POWER BERRIES – Osvěž se! Nech se unést do slunných letních dnů.

Externí obrázek


Složení: voda, ovoce a byliny (jahoda plod, jahoda list, malina list, ostružina list)

Mrazem sušené jahody si zachovávají mimořádně plnou chuť čerstvých plodů, jsou velmi křehké a mají přirozené intenzivní aroma. Jahoda a malina list napomáhají k normálnímu trávení. Ostružina list má příznivý vliv na normální hladinu glukózy v krvi.

  10:25
Témata: nápoj, Čaj, Bez černý, Pur