Začínáte se už připravovat na Velikonoce? Kromě pomlázky a košíku na výslužku se vám určitě bude hodit i zásoba kvalitního alkoholu na přípitek pro plnoleté koledníky.

To vyplynulo i z průzkumu společnosti Stock Plzeň-Božkov, který zjistil, že panáka kvalitního pití si Češi vykoledují hned na druhém místě po kraslicích. A jaký alkohol nejlépe zvolit? S kvalitní skotskou whisky Johnnie Walker zaručeně potěšíte všechny a lze s ní dělat i divy. Třeba i připravit koktejl ve velikonočních barvách.

Letos na nás v kalendářích čeká vtipná shoda. Velikonoční neděle, neboli Boží hod velikonoční, vychází na 1. dubna, tedy přímo na Apríla. Není tudíž pochyb, že letošní svátky jara budou veselé a kreativně vyřádit se můžete i vy.

Přípitek na velikonoční pondělí je již samozřejmostí. Skvělou whisky Johnnie Walker Black label, která zrála nejméně 12 let a pochází ze všech čtyř stran Skotska, můžete pít čistou či pouze na ledu. Připravit z ní lze ale také originální a barevně k Velikonocům laděné koktejly. Co tak letos koledníky trochu překvapit?

Koktejly s Johnniem Walkerem ve veselých barvách

JOHNNIE WALKER RED LABEL & GRAPEFRUITE – koktejl ve žlutém provedení


Na jednu porci budete potřebovat:
50 ml Johnnie Walker Red Label
120 ml grapefruitového džusuJak připravit:
Do vysoké sklenice si připravte led. Postupně přidejte odměřenou dávku whisky a grapefruitový džus. Obsah sklenice dobře promíchejte a můžete podávat.

JOHNNIE WALKER - CRANBERRY RED – koktejl v červeném provedení


Na jednu porci budete potřebovat:
50 ml Johnnie Walker Red Label
140 ml brusinkového džusu
15 ml čerstvé citronové šťávy
10 ml cukrového sirupu
2 střiky Angostura bittersJak připravit:
Příprava šťavnatého drinku Cranberry Red je opravdu jednoduchá. Stačí si do vyšší sklenice připravit led, přidat všechny správně odměřené ingredience, pořádně promíchat a pak už jen vychutnávat.

  16:28,  aktualizováno  10:20