Čím větší teplo je, tím hůře se sportuje. Nechcete se pohybu vzdávat, i když teploty atakují třicítku? Toto je důležité dodržet:

Naše tělo má perfektní zbraň: pocení. Díky tomu se ochlazuje. Nicméně pokud  „vnitřní“ klimatizační systém nepracuje správně, může přehřátí způsobit nevolnost, závratě, bušení srdce nebo bolesti hlavy. Abyste tomu předešla, je důležité dodržet toto:Volte ráno nebo večer


Vyhněte se té největší výhni okolo poledne nebo i přes den. Raději si přivstaňte a jděte běhat nebo cvičit brzy ráno, kdy je vzduch svěží a teploty nejsou tak vysoké. Stejné je to i večer. Stále je dlouho večer světlo, takže se nemusíte bát ani o svou bezpečnost.

Poslouchejte svoje tělo


Někdy je méně více. I když máte svůj tréninkový plán, prostě se někdy nic nestane, když cvičit nepůjdete. Pokud máte pocit, že se vám točí hlava nebo jste příliš unavená, raději místo cvičení nebo běhání jděte k vodě. Tam si zaplavete a bude vám dobře. Pozorně sledujte své tělo. Pokud se necítíte dobře, tak s pohybem přestaňte a raději relaxujte. Takové lenošení v houpací síti také stojí za to. Pijte, pijte, pijte


Ohraná fráze, ale tak důležitá! Pokud v horku sportujete, musíte hodně pít a také tělu dodávat k tekutinám minerály. Skvělé jsou iontové nápoje, které ztracené látky zase doplní. Důležité je ale pít pořád a po malých doušcích, než najednou do sebe obrátit džbán vody. Pokud běháte, pořiďte si opasek s malými lahvičkami, tak ji budete mít vždy k dispozici.

Správně se oblékejte


V létě toho potřebujete opravdu málo. V tropech postačí sportovní podprsenka, tílko a kraťasy. Důležité jsou lehké, funkční materiály. Velké sportovní firmy mají technologie, které dokážou tělo i při výkonu ochladit. Zajímavé jsou např. ClimaChill od adidas nebo OmniCool od Columbie.

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:44