Faktury, účty, bankovní výpisy, citlivá data o klientech, rozpočty… A také vaše průběžné poznámky, které jsou ale určené pouze vašim očím. Házíte je do koše? Mohlo by vás to přijít draho.

I když vám může připadat, že se dokumentům s citlivými údaji nemůže v popelnici před vaším domem nic stát, není to pravda. Stačí jedna zvídavá sousedka, která na vás třeba žárlí, nebo jeden list omylem vysypaný na ulici při vyvážení popelnice či vyhozený bezdomovcem. Pokud by právě tento list papíru obsahoval nějaká osobní data o jiných osobách, porušujete nařízení DGPR a hrozí vám teoreticky pokuta až 20 milionů eur. Zároveň se vystavujete riziku, že někdo zneužije vaše identifikační údaje a další informace, které se dozví například z bankovních výpisů nebo dokumentů obsahujících PIN kódy a hesla.

Externí obrázek

Skartujte chytře
Jestliže tedy občas nebo pravidelně pracujete z domova a nakládáte během toho s citlivými dokumenty, měla byste zvážit pořízení skartovačky. Do domácí pracovny se skvěle hodí například model Leitz IQ Home Office P4, chytrá osobní skartovačka, která díky své kompaktní velikosti nezabere moc místa a díky jednoduchému čistému designu nebude v pracovně nijak rušit. Můžete ji umístit třeba i pod stůl místo klasického koše, jak nabádá nová kampaň Odpadkový koš 2.0, která skartovačku Leitz IQ představuje jako chytrou alternativu odpadkového koše.

Externí obrázek

Druhý stupeň nestačí
Skartovačka Leitz IQ Home Office P4 má tichý chod a dlouhou výdrž, zároveň dokáže skartovat až 10 listů A4 zároveň. Oceníte jednoduché dotykové ovládání i velký koš o objemu 23 litru, který pojme až 225 listů, stejně jako technologii zabraňující zaseknutí papíru – automaticky zastaví a spustí zpětný chod při vložení příliš velkého množství papíru. Označení P4 pak znamená, že splňuje stupeň zabezpečení P-4, u kterého je list formátu A4 rozřezán na 400 kousků. Stupeň 4 je pro domácí použití naprosto postačující a odpovídá i potřebám GDPR, podle kterých by měly skartovačky splňovat minimálně 3. stupeň zabezpečení (platí, že čím vyšší číslo, tím vyšší stupeň zabezpečení).

Na skartovačce Leitz IQ můžete samozřejmě skartovat i dokumenty formátu A3, které jednoduše přehnete napůl. O skartovačku se nemusíte nijak pracně starat, stačí v ní cca jednou měsíčně skartovat speciální olejovací list Leitz, který promaže motor i řezací čepele.

Externí obrázek

Více zjistíte zde.

  9:00