Hoďte starosti za hlavu a přijďte si užít harmonii barev a vůní ?do skleníku Fata Morgana. Letošní již 11. ročník výstavy orchidejí v Botanické zahradě v Praze vás až do 19. března přenese do reje brazilského karnevalu.

Výstava v trojské botanické zahradě je nejnavštěvovanější výstavou orchidejí v České republice. Letošní ročník vás přenese na americký kontinent do reje brazilského karnevalu. Odhalíte mnohá tajemství neobvyklých druhů z deštných pralesů i z vrcholků stolových hor. Chybět nebude ani prodej novinek, ?které se v běžné obchodní síti koupit nedají.  Amerika má nejbohatší orchidejovou květenu světa. V Jižní a Střední Americe se vyskytuje ?více než 8500 druhů, často opravdové orchidejové skvosty a kuriozity.


Trojská výstava je výjimečná tím, že zde zájemci získají rady a tipy na pěstování těchto oblíbených rostlin přímo od kurátorů pečujících o širokou sbírku botanické zahrady. Těšit se můžete také na fotografickou výstavu ve výstavním sále venkovních expozic, která vás zavede do oblastí amerického kontinentu, jež jsou z hlediska pestrosti druhů orchidejí nejzajímavější.  13:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:24