Křeče, únava a namožené svaly. I tak může tělo reagovat na zvýšenou fyzickou aktivitu. V takovém případě je nejlepší dopřát si pořádný odpočinek a dodat bolavým a namoženým svalům novou sílu.

Vhodným řešením může být například masáž s rakytníkovým a jalovcovým olejem. Tyto dvě ingredience uvolňují napětí ve svalech, napomáhají jejich regeneraci a svou vůní navozují pohodu a dodávají energii. Co je vlastně rakytník?


Rakytník je trnitý keř nebo menší strom se zeleno-stříbrnými listy a oranžovými bobulemi. Díky svým léčivým účinkům byl pěstován již starověkými Řeky. Plody rakytníku totiž obsahují řadu pozitivně působících látek, a to především vitamin C a vitaminy B, A, F, K či D. Dále jsou zde přítomny organické kyseliny, minerály, pektin, třísloviny, silice a řada dalších látek. Blahodárné účinky rakytníku můžeme vyzkoušet jak při jeho vnitřním použití – nejčastěji v podobě džemů, sirupů a čajů, tak při vnějším použití – zejména v podobě masáží rakytníkovým olejem.„Olej z rakytníku má vysoce regenerační schopnosti a také značné baktericidní účinky. Zjemňuje pokožku, je vhodný jako prevence proti vráskám a tiší projevy ekzémů i akné. V neposlední řadě zmírňuje zánětlivé procesy a ulevuje od bolesti svalů a kloubů. Tyto účinky se ještě násobí vhodným spojením rakytníku s jalovcem,“ doplňuje Jiří Fadler, manažer Lázní Kostelec.Jalovec, boleráz, borovička, chvojka


Tento stálozelený, neopadavý keř či stromek má mnoho lidových jmen a také mnoho pozitivních účinků. Jeho plody mají silné dezinfekční schopnosti a uplatňují se též v léčbě bolestivých kloubů a páteře. Masáž éterickým olejem z jalovce pomáhá proti celulitidě a otokům dolních končetin. Prohřívá, štěpí tuky a tonizuje pokožku, kterou navíc čistí, čímž zmírňuje projevy ekzému. Jalovec má blahodárné účinky pro unavené svaly po zátěži a účinně bojuje proti křečovitým a revmatickým bolestem. Masáž jalovcovým olejem celkově posiluje organismus a je vhodná pro děti, sportovce i seniory.„U nás v lázních se snažíme co nejvíce naslouchat našim klientům, pro které s chutí vymýšlíme nové procedury. Letos jsme do našeho repertoáru zařadili například procedury s parfemovaným kozím mlékem nebo s výtažkem z českých slivoní. Nově jsme přišli s návrhem na speciální proceduru pro unavené svaly, která je založená na extraktech z rakytníku a jalovce. Tento nápad se u klientů setkal s velkým ohlasem, a tak mám velkou radost, že můžeme od nového roku tuto novou proceduru nabízet,“ říká pan Jiří Fadler.


Více na www.hotelkostelec.czHotel Lázně Kostelec


Lázně se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů a nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních pobytech. Lázně Kostelec u Zlína byly založeny již v roce 1742 a jsou známé svými sirnými prameny, které k léčebným procedurám využívají jako jediné lázně ve zlínském kraji. K lázním patří i velký sportovní areál, jehož součástí jsou mimo jiné 3 vyhřívané bazény, tenisový kurt, minigolf, volejbalové hřiště, půjčovna kol a devítijamkové golfové hřiště.   16:24,  aktualizováno  25. března 2019 19:53