Chcete na vlastní oči vidět cestovní plášť z pohádky Arabela nebo se ocitnout přímo v zámecké komnatě Pyšné princezny?

Viděly vaše děti někdy opravdovou váhu hříchů? V obchodním centru Olympia Brno právě odstartovala výstava pod názvem „Svět pohádek“, kde si mohou návštěvníci do 25. září prohlédnout dochované originály kostýmů a rekvizit nejznámějších československých filmových pohádek.V rámci velké interaktivní výstavy vstoupí návštěvníci do světa československých nebo koprodukčních filmových pohádek. Průřez těmi nejznámějšími přiblíží expozice, ve kterých jsou vystaveny kostýmy z pohádek Tři oříšky pro Popelku, Arabela, Princ a Večernice, Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty nebo O princezně Jasněnce a létajícím ševci.


K vidění budou pohádkové kostýmy z Barrandov Studia, jejichž autory jsou legendární kostýmní výtvarníci jako např. Theodor Pištěk (získal Oscara za kostýmy k filmu Amadeus), dále Jarmila Konečná, Marie Franková nebo Jan Kropáček. Vedle dekorací, rekvizit a samotných kostýmů, které patří do sbírky českého kulturního dědictví, je pro návštěvníky obchodního centra připraven také doprovodný program.
Doprovodné víkendové programy a soutěže


Za nejočekávanější kostýmy celé výstavy lze bezesporu označit originály svatebních a plesových šatů z pohádky Tři oříšky pro Popelku, které nejsou běžně k vidění. Tyto šaty uvidí návštěvníci na výstavě o víkendu 24. a 25. září.


V neděli 25. září od 11 do 18 hodin proběhne zábavný program a soutěž o hodnotné ceny. Hlavní soutěž ve skládání puzzle bude určena pro děti do 15 let v doprovodu rodičů, prarodičů nebo starších sourozenců. Prvních deset nejrychlejších soutěžících postoupí do finále, kde se rozhodne o celkovém vítězi. Ten získá dětský pokoj v hodnotě 50 tis. Kč a odměněni krásnými cenami budou i další soutěžící. Nedělní program pak svou účastí obohatí herec Pavel Trávníček, představitel prince z nejslavnější filmové pohádky Tři oříšky pro Popelku, který zároveň předá hlavní cenu vítězi. Po celý den bude kromě hlavní soutěže probíhat také stavba čokoládových komínů s charitativním podtextem.„Jedná se o ojedinělý projekt ve spolupráci s největším evropským kostýmním a rekvizitním fundusem Barrandov. Na výstavě najdou návštěvníci našeho obchodního centra skvosty českého kulturního dědictví, originály rekvizit a kostýmů, které znají z českých, slovenských a koprodukčních filmových pohádek, a které nosili nejslavnější čeští herci, jako například Libuše Šafránková, Vladimír Menšík, Helena Růžičková, Jiří Sovák nebo Ondřej Vetchý. Pozornějšímu oku neunikne ani Rumburakova tajemná zřícenina, ve které jsou uloženy prsteny princezny Arabely a svítící křišťálová koule. Opravdový klenot bude k vidění o víkendu 24. - 25. 9., kdy jen pro tyto dny vystavíme i originály plesových a svatebních šatů z pohádky Tři oříšky pro Popelku. V tomto rozsahu a pojetí se jedná o premiérovou výstavu v České republice a věříme, že nadchne návštěvníky každého věku,” zve na výstavu marketingová manažerka centra Olympia Klára Piňosová.


Zdarma přístupná výstava je umístěna ve všech pasážích obchodního centra Olympia Brno po celý týden, od pondělí do pátku v čase 8 do 23 hodin a o víkendu od 8 do 24 hodin.


Termín výstavy: 8. - 25. 9. 2016, více informací o výstavě na www.olympia-centrum.cz a Facebooku centra.  7:48,  aktualizováno  25. března 2019 19:27