Obličej plný pupínků, únava i bolavé klouby. Že máme tělo plné jedů, zjistíme docela snadno. Pak je načase pořádná očista. Vsadit můžete na bylinky i obyčejnou zeleninu. I taková okurka dokáže zázraky.

Nejsem odpíračkou zdravého životního stylu. Mohlo by to sice být lepší, ale. Občas cvičím, občas si dopřávám čajové kúry, občas nakupuji zdravé jídlo. A občas mě také popadne chuť pustit se do detoxikace. Ta podzimní však má svá specifika. Podzim je sice jedním z nejbarevnějších období roku, na organismus ale působí spíše negativně.


Tělo truchlí po slunci a teplu. Ať se nám to líbí nebo ne, po řadě probdělých večerů a nocí a po těch neúžasnějších grilovačkách jsme si naši tělesnou schránku pořádně zanesli. Trpíte únavou, už druhý týden se nemůžete zbavit rýmy, špatně spíte a vaše pleť se povážlivě zhoršila? Nejspíš potřebujete tělo zbavit jedů.Zatímco na jaře přicházejí deprese, stres a únava, na podzim je potřeba povzbudit zažívání: játra, žaludek a střeva. Ne nadarmo se v tuto dobu objevují staré i nové zažívací potíže: žaludeční a dvanácterníkové vředy, podrážděný žlučník, záněty slepého střeva. A samozřejmě hrozí virová onemocnění. Podzimní detoxikace je právě tomu přizpůsobena. A myslí i na to, aby se naše tělo v sychravých dnech trochu zahřálo.„Očistu je potřeba provádět pravidelně a šetrně. Volme jemnější a zdravější formu, která nezpůsobí našemu organismu takový šok. Jako vodítko můžeme použít lunární kalendář. V době novoluní nebo úplňku naše tělo nejlépe přijímá změny,“ radí nutriční terapeutka Sandra Miloševičová.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:31