Umění každý z nás vnímá po svém, v čemž tví jeho jedinečné kouzlo. Pro někoho jsou díla vybraného umělce dech beroucí záležitostí, jiný jej absolutně nechápe. Podívejte se na nový, velmi originální počin umělkyně Anny Karan, která vytvořila sérii děl vyjadřujících přirozené lidské pocity. Prim zde hraje podprsenka.

Zrození “TRIPTYCHU GIRLS“

Jak to tak v životě bývá, některé věci jsou dílem milých náhod. „Byla jsem oslovena Jitkou Kopejtkovou, abych se podílela na projetu Muzea hl. m. Prahy - Mezinárodní den koláže. Neváhala jsem a ihned začala tvořit“, říká Anna Karan. 

„Technika koláže má svá specifika, zahrnuje celou řadu výtvarných technik, ale stojí za novou zkušenost. Různé techniky, materiály jsou pro mě výzva: laky, akrylové barvy. Bylo to zábavné a hravé, myslím, že obrazy vše zachycují. Jedná se o portrétovaní člověka bez jeho přítomnosti na obraze,“ dodává a směje se Anna.

“TRIPTYCH GIRLS“ od Anny Karan

“TRIPTYCH GIRLS“ od Anny Karan

Proč GIRLS?

Triptych se jmenuje “GIRLS“. Vyjadřuje přirozené pocity, jaké lidé cítí na jaře. Mladí, radost ze života i sex. Jako vhodný objekt tvůrčího zájmu si Anna vybrala podprsenku. Vzbuzuje fantazii v různých směrech a ohledech: provokace, něžnost, ženskost, sérii snaží dodat objektu hlubší význam a nádech Pop-art. Objekty – podprsenky Anna tvořila samostatně, a pak je spojila s plátnem technikou koláže. V dílech nechybí ani uschlé květy, střepy a papír. Vše sprejovala vlastní technikou. Pro Annu je koláž víc než jen papír. Je to skládačka, která unese různé materiály a umělec si tak může vybrat to, co je mu blízké.

“GIRLS“ třeba ve vašem domově

Umění není sterilní má své kouzlo, energii, a proto si Anna jako druhý výstavní prostor pro GIRLS vybrala shooorom HOME STYLE – HÜLSTA & KOINOR STUDIO, jehož moto “INDIVIDUALITA JE K NEZAPLACENÍ“, plně vystihuje autorčiny pocity. Zde svá díla zasadila přímo do ukázek realizací interiéru.

Zeptali jsme se Jana Vlastníka, majitele HOME STYLE – HÜLSTA & KOINOR STUDIO, jak on vnímá umění.

Jan Vlastník, majitel HOME STYLE – HÜLSTA & KOINOR STUDIO

Jan Vlastník, majitel HOME STYLE – HÜLSTA & KOINOR STUDIO

Koláž odvozuje svůj původ z francouzského „collage“ znamenající lepení. Zahrnuje celou řadu výtvarných technik, proč a čím koláž oslovuje vás?

Právě tím „lepením“. Spojováním zdánlivě nesourodých věcí a technik v jeden celek. Za mě je koláž jednou z vrcholných technik umění, na které se dá vcelku jednoduše odhalit kvalita abstrakce, představivost a nadání autora.

Jaký je Váš názor na umístění uměleckých děl v obytných interiérech, patří tam?

Určitě ano. Jen je velice důležité dělat vše s citem a pochopením, jak daného interiéru, tak uměleckého díla. Vybalancovat potřeby díla i interiéru. Myslím, že tzv. pohodovou atmosféru bydlení je nutné docílit maximální harmonie celého interiéru.

“TRIPTYCH GIRLS“ od Anny Karan

“TRIPTYCH GIRLS“ od Anny Karan

Kde se na triptych GIRLS můžete podívat?

  •  1 dílo – Muzea hl. m. Prahy
  •  2 díla - HOME STYLE - HÜLSTA & KOINOR STUDIO

Více informací naleznete na:

  • www.annakaran.com
  • www.instagram.com/karan.anna/
  • www.homestyle.cz  
  12:50