Nádherné prvorepublikové prostory pasáže České národní banky v Praze ožívají – stylově s českým designem. Na podzim roku 2016 tady odstartoval projekt Pasáž českého designu, který prezentuje práci velkých autorů až po ty začínající.

Idea designové pasáže vznikla s otevřením zdejší kavárny propojené s galerií Art-n-coffee. Její majitelka Hana Homolová hned začala uvažovat, jak celou pasáž oživit.


Kromě samotného oživení prostoru nabízí pasáž zrcadlo současného českého designu. „Chceme veřejnost seznámit s tím, co vůbec design je a jak v reálu vypadá. To znamená, že chceme, aby ho sami návštěvníci nebo procházející zažili tzv. NA VLASTNÍ  OČI (což je i název plánovaných projektů, které v brzké době pasáž obohatí). Ať už nahlédnutím do výloh, které fungují jako výstavní prostory, osaháním si nějaké expozice nebo vlastní zkušeností při jednom z workshopů v kavárně,” rozvádí myšlenku pasáže dál ředitelka projektu Štěpánka Zinkaizlová.Výhradně český design


V pasáži tak potkáte práci mladých designérů i velkých zavedených značek. Neexistují tu žádná omezení vyjma českého původu práce. Výtvory designérů napříč celou Českou republikou jsou zde umístěné vždy na dobu od tří měsíců do jednoho roku a část je vyhrazena pro partnerské školy. Najdete zde nábytek, módu, šperky, doplňky, ale i sportovní vybavení. „Jedním z našich záměrů bylo naučit lidi žít s pěknými a kvalitními věcmi,“ dodává Hanka Homolová.Akce a workshopy


V dubnu tady odstartuje projekt Prague Design Week. V prostorách pasáže tak budou návštěvníci moci  od 5. až do 30. dubna vidět rozšířené portfolio vystavovatelů z řad designérů tohoto projektu. Pokračovat se bude workshopy a přednáškami na témata, která jsou blízká samotným designérům. Program se zájemci dozvědí na webu nebo Facebooku pasáže.


  12:31,  aktualizováno  25. března 2019 18:29