Informaci přijmete – a neudržíte? Zkuste triky, které vám vycvičí sloní paměť.

Váš byt se pro vás každé ráno stává labyrintem, v němž se marně snažíte najít klíče, mobil či kabelku, a jméno nového kolegy spolehlivě propadne vaší hlavou jako pětikoruna rozbitým automatem? Nezoufejte. Cosmo objevilo metody, díky kterým si hravě vybarvíte bílá místa ve své paměti.Okno číslo 1: Jak se jenom jmenuje?


Kamarádka vám představila přítele, jehož jméno jste od té doby vyslechla zhruba tucetkrát. Teď vedle něho stojíte v tramvaji, konverzujete a nemáte tušení, jak se ten chlap jmenuje.

Příčina selhání: Jste příliš zaneprázdněná a váš mozek se topí v přívalu informací.

Rozjasňovač paměti: Poté, co se vám někdo představí, jeho jméno zopakujte. Také si zkuste jména nebo jejich počáteční slabiky vizualizovat. Muže jménem Pavel si vymalujte třeba jako velkého páva, Petra jako veselý petrklíč a Bartoloměje jako barel plný piva (neoslovujte ho ale pak „sude“).Okno číslo 2: kde je...?


Mobil musíte prozvonit z pevné linky, abyste ho vůbec našla, a zjišťovat, kam jste si odložila prsten, pro vás znamená luštit rovnici o pěti neznámých.

Příčina selhání: Spočítejte si předměty, které denně potřebujete k životu a k práci. Dospějete k dvojcifernému číslu. Minimálně. Mít o všech těchto věcech přehled je logicky nad vaše síly.

Rozjasňovač paměti: Vymezte si místo, na kterém budete nechávat mobil, brýle a peněženku. Dodržujte své předsevzetí, časem budete podle něj jednat automaticky. Na klíče si pořiďte pořádný hák.


  9:00,  aktualizováno  25. března 2019 19:12