Jako každý rok se i letos celosvětově oslavuje klenot argentinského vinařství, odrůda Malbec. Světový den Malbecu připadá tradičně na 17. dubna.

„Starobylá odrůda pochází z Francie, výrazně se ovšem proslavila až v Argentině. Dnes představuje neodmyslitelnou součást tamního vinařství a těší se stále větší popularitě,“ vysvětluje Jakub Čebiš, head sommelier pražské restaurace Grand Cru. K oslavě Světového dne Malbecu se připojí řada tuzemských barů a restaurací, ale například i společnost Premier Wines & Spirits, která do České republiky distribuuje některé z předních značek této argentinské odrůdy.


Při příležitosti Světového dne Malbecu připravila speciální akci pro zpopulárnění této argentinské odrůdy i u nás. Až do 17. dubna dostanou zákaznici při koupi dvou vín jednu další lahev Malbecu navíc zdarma.Tamarí, Malbec VarietalMalbec od mladého a dynamického vinařství z Argentiny. Je charakteristický pro své aroma lesního ovoce a bylin. Chuťově zaujme lehkým dotekem tříslovin a jemně kořenitým závěrem. Obecně jde o čisté a pikantní víno, které se velmi příjemně pije. Cena: 175 Kč. www.1er.czDona Paula, Malbec Los CardosIntenzivní Malbec plný ovocných tónů. V chuti se vyznačuje pikantností a intenzivními tóny červeného ovoce nebo bylinek. Hrozny pocházejí z regionu Luján de Cuyo v argentinské oblasti Mendoza. Název Los Cardos je odvozen od bodláku, který se v této oblasti hojně vyskytuje. Cena: 168 Kč. www.1er.czDona Paula, Malbec EstateTento špičkový Malbec disponuje intenzivní fialovou barvou. Ve vůni neuniknou tóny koření, fialek a tmavých ovocných plodů. Chuťově zaujme především pro vyváženost a svěžest. Nabízí jemný a velmi dlouhý závěr. Cena: 294 Kč. www.1er.cz