Zapomeňte na salát a dopřejte si dnes, v den svatého Martina, tradiční svatomartinské menu. V těchto restauracích vám jej naservírují společně se svatomartinským vínem.

Švejk Restaurant Strašnice
Můžete si pochutnat na kachní paštice s brusinkami a pečenými jablky, husím stehně, celé husičce, pečené hrušce, jablečném dortíku a samozřejmě na svatomartinském vínu.

Externí obrázek

Restaurace U vodárny
V rámci svatomartinského menu servírují husí kaldoun s drůbky a žemlovými knedlíčky, pečené husí stehno s jablky podávané s variací domácích knedlíků a bílým zelím nebo bramborovými plackami a dušeným červeným hlávkovým zelím na víně. Jako dezert pak jablečný koláč a k pití svatomartinské víno z Valtických sklepů.

Potrefená Husa Dejvice
Nabídne vám husí kaldoun s kořenovou zeleninou a játrovou zavářkou, husí paštiku z husích jater s brusinkami a rozpečenými toasty, pečenou svatomartinskou husu s červeným zelím na víně, grilovaná husí játra a na závěr lívance s lesním ovocem a krémem z mascarpone. Zapít to můžete svatomartinským vínem z rodinného vinařství Šabata ze Zaječí.

Restaurace U Ztracenejch
Pochutnáte si na pečené svatomartinské huse, jelením ragú na víně nebo na svatomartinském domácím koláči. K pití si pak můžete dát svatomartinské víno nebo svatomartinský nefiltrovaný speciál (dvanáctistupňový).

Penzion a restaurace La Route
V rámci svatomartinského menu můžete vyzkoušet husí kaldoun se zeleninou a nudlemi, husí paštiku s brusinkami a opečeným toastem, husí játra s pečenými jablky na bílém víně a pomalu pečené husí stehno s červeným zelím a knedlíkem. Nabízené svatomartinské víno pak pochází z vinařství Dufek.

Externí obrázek

Pokud na svatomartinské menu vyrazit nestihnete, můžete si jej objednat domů nebo do kanceláře. Aplikace Uber Eats například nabízí až do dnešní půlnoci speciální svatomartinský výběr jídel a vín nabízených partnerskými restauracemi a na oslavu svátku svatého Martina nabízí zákazníkům slevu 100 Kč.

Externí obrázek
  10:00