Smích je pro tělo velmi prospěšný, podporuje imunitu, procvičuje bránici, a je-li vydatný, i ostatní svaly. Dokáže taky mírnit bolest a urychluje hojení. No tak – usmějte se!

Mezinárodní den úsměvů oslavuje každoročně 5. října zvednuté koutky na obličeji a připomíná, jak je smích pro život důležitý.
To, proč se na sebe lidé smějí, má hned několik důvodů. Dříve sloužil smích zejména jako signál odvolání poplachu, že se všichni kolem mohou cítit v pohodě a může dojít k uvolnění vnitřního napětí.
Jiné to je mezi mužem a ženou. Smíchem dává žena najevo, že se s mužem cítí bezpečně. Smíchů je několik druhů stejně jako veselosti. Smát jsme se naučili dříve než mluvit. Dítě smíchem dává najevo, že je spokojené. Jiný smích pak slouží jako komunikační prostředek dospělých. Vysoký smích je projev podřazenosti, chlácholivý pak nadřazenosti.

Smích je zdravý a pomáhá komunikaci


http://gty.im/539234375

Smích je pro tělo velmi prospěšný, podporuje imunitu, a tím pádem odolnost proti zánětům a nádorům, dále snižuje stres a napětí v organismu. Smích také procvičuje bránici a když je vydatný, tak i ostatní svaly. Smích dokáže mírnit bolest a urychluje hojení. V profesionální komunikaci je možné docílit lepších výsledků, když se na své kolegy a klienty budete usmívat. Úsměv na tváři velmi pravděpodobně způsobí pozitivní reakci.
Mezinárodní den úsměvu se slaví po celém světě od roku 1999.